Nagy hiba ultimátumot adni az Egyesült Államoknak

2017. április 12. 10:14

Az Egyesült Államok szemszögéből ez itt nagyon is fontos ügy, és csak remélni tudom, hogy a magyar kormány felismeri ezt. Interjú.

2017. április 12. 10:14
Michael Ignatieff
Michael Ignatieff
Index

Amerikai látogatása után milyen lépésekre számít az amerikai kormány részéről?

Beszéltem az amerikai Külügyminisztérium politikai ügyekért felelős titkárhelyettesével, Thomas Shannonnal, és Fiona Hillel a Nemzetbiztonsági tanácstól. Az utóbbi intézménnyel azóta is kapcsolatban vagyunk.

Minden kormányzati kapcsolatunk leszögezte, hogy az oktatási szabadság biztosítása alapvető fontosságú az Egyesült Államok számára, és a támadás bármely amerikai oktatási intézmény ellen aggodalmat kelt az Egyesült Államokban.

A világon harminc a CEU-hoz hasonló amerikai intézmény működik. Ha a magyar kormány elüldözi innen az egyik ilyen egyetemet, mi lesz a biztosítéka annak, hogy egy másik országban nem jut eszébe hasonló valakinek? Az Egyesült Államok szemszögéből ez itt nagyon is fontos ügy, és csak remélni tudom, hogy a magyar kormány felismeri ezt. A budapesti egyetem bezárása rossz üzenet lenne az egész világ számára. Ezért ilyen fontos a CEU ügye az Egyesült Államok számára.

Egyáltalán, hogy fogadja az amerikai adminisztráció azt, hogy egy kis közép-európai ország ad ultimátumot nekik?

Ez nem is csak az ország méretéről szól. Hiszen Magyarország megbecsült országnak számít Amerikában. De azt elmondhatom: nagy hiba ultimátumot adni az Egyesült Államoknak.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 145 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2017. április 14. 12:21
Szerintem felesleges volt ekkor politikai felhajtást csinálnia a KEE vezetőinek, mert a törvény kétféle módon is teljesíthető. Az egyik az, amit Palkovics javasol. Ehhez is szükséges New York Állam jóváhagyása és a szövetségi kormány oktatási minisztériumának jóváhagyó nyilatkozata. Ebben az esetben a CEU NY csak támogatóként szerepelne. A másik megoldás lehet, hogy a KEE-met New York Államban akkreditálják és azt a szövetségi kormány oktatási minisztériuma nyilatkozatban jóváhagyja. Ez lényegében egyezik Michael Ignatieff ajánlásával, mely szerint: „„A megoldás egy kétoldalú nemzetközi megállapodás lenne a New York állam és Magyarország kormánya közt”. Ehhez is szükség lenne a KEE és a CEU NY vezetésének a közreműködése. Ebben az esetben is a CEU NY, mint támogató lenne.
korona
2017. április 13. 21:18
Olvassátok el Dürrenmat: Fizikusok című darabját.
korona
2017. április 13. 21:16
Az USA előbb otthon sepregessen. Van mit. Rengeteg romlott ember él ma az USA-ban , mert azzá tették őket. Tudjuk kik. Teendő: semmiről nem venni tudomást, tovább folytatni az ügyet., ami vezessen el oda, hogy ezt a szemét iskolát BEZÁRJÁK, vigyék innét messzire. A globális világrend nagyon recseg-ropog minden eresztékében. Ami most itt folyik, az már kapkodás a szalmaszálakba. Plusz, ez a CEU nevezetű izé egy diliház csendes hülyék számára. Ez a globális világrend tisztiiskolája akart lenni, de befuccsolt, mert befuccsolt a globális világ"rend" is.
illiberator
2017. április 13. 13:58
Migránsoktól, a migráns egyetemektől óvj meg Uram minket!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!