Ismét élénkülnek azok a tendenciák, miszerint a legnagyobbaknak több joguk van. Az uniós történelem hosszú éveken át szolgáltatott erre legitim példát.
„Láthatóan erősödnek a káosz jelei. Ismét élénkülnek azok a tendenciák, miszerint a legnagyobbaknak több joguk van. Az uniós történelem hosszú éveken át szolgáltatott erre legitim példát. Az EU 15 korszakban például nem tizenöt biztos volt, hanem húsz. Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Spanyolország és Olaszország két-két biztost delegálhatott. A nagy országok tehát egyenlőbbek voltak az egyenlőknél. Érezhető, hogy hamarosan lényeges változások lesznek, ha a boszorkánykonyhák elkészítik az igazi menüt, akkor egy időre a látványkonyhák bezárhatnak.
Addig is folynak a dolgok a maguk jól kialakult medrében. Menetrendszerűen megtartotta február közepén az EP állampolgári jogi bizottsága a magyar kormány migrációs, idegenrendészeti és a civil szervezetekkel kapcsolatos politikájával foglalkozó ülését. A meghallgatás egy kis meglepetést is hozott. A szokásos bírálók valószínűleg meglepődtek, hogy a magyar fél – nevezetesen az igazságügy-miniszter és a kormányszóvivő – ez alkalommal már nem szende bűnbánóként vett részt a vitában, hanem visszacsapott. Éppen ideje volt.
Mindenesetre ha így haladunk, és a boszorkánykonyha mégis az Európai Egyesült Államokat tálalja fel, akkor majd nagyot nézhetnek azok a hazai látnokok, aki folyamatosan sugallják: Orbán Viktor ki akarja vezetni az országot az EU-ból. Ugyanis ez esetben a nagyok fogják kivezetni az EU-t többek között belőlünk.”