Nehéz elhessegetni az érzést a momentumosokat látva, hallgatva, hogy ilyen lehetett az ős-Fidesz. Lelkes, jobbára értelmiségi fiatalok, sokan szakkolégiumi háttérrel fel akarják forgatni a közéletet.
„Kíváncsiak voltunk arra, hogy akkor mégis mi az az ideológiai minimum, amiben képesek voltak megegyezni, miért lesznek többek, mint unalmas technokraták? Soproni szerint három ilyen dolog van: szolidaritás, teljesítményelv és egészséges nemzettudat. Az első két elv szerinte ugyanolyan fontos és összebékíthetőek közpolitikai szinten. Szerinte a szolidaritás elsődleges egy országban, ahol ilyen nagy fokú a szegénység és a dolgozói szegénység, és politikai párt nem politizálhat anélkül, hogy erre hosszú távú megoldást nyújt. De azt gondolja a teljesítményelvűség nem összeegyeztethetetlen a szolidaritással, mivel ők nem csupán a piaci alapú teljesítményelvűségre gondolnak. Szerinte a házimunkát, vagy az állami alkalmazottak, egészségügyi-, oktatási- vagy kulturális dolgozók teljesítményét is méltóképp el kell ismerni.
Az egészséges nemzettudatot pedig szerinte azt jelenti focis példán keresztül bemutatva, hogy lehet úgyis drukkolni a válogatottnak Románia ellen, hogy közben nem verjük szét Bukarestet: »Az én nemzettudatom nem zárja ki, hogy egy román is lehet büszke« – mondta Soproni, aki személy szerint arra lenne a legbüszkébb, ha “»jobbak lennénk, mint a csehek«, és itt már nem a focira gondolt.
»Egy erős nemzet igazán befogadhatna ezer menekültet« – kontrázott Fekete-Győr, aki szerint kifejezetten gyengének mutatta a magyar nemzetet, ahogy a menekültkérdésre reagált. Mondta ezt úgy az elnök, hogy 2010-ben még a Fideszre szavazott. A momentumosok szerint Orbánnak voltak jó javaslatai (Európán kívüli menekülttáborok fenntartása, közös európai hadsereg felállítása), viszont több volt a rossz: szerintük az EU-nak egységesen kell fellépnie ilyen horderejű kérdésekben.
A fentiekből is látszik, hogy a Momentum messzebbre tervez a NOlimpia-kampánynál. Hamarosan megteszik a párttá alakulás jogi lépéseit és az aláírásgyűjtés után újra be is lehet majd lépni a mozgalomba. Soproni, aki koordinálja az aktivistákat úgy matekozott, hogy össze kell gyűlnie a népszavazás kiírásához szükséges 138 ezer aláírásnak. De ha nem, szerintük az sem ég rá kudarcként a Momentumra és mennek tovább: a 2018-as országgyűlési választáson saját országos listát akarnak állítani.”