Kaptunk pénzt Amerikából, nem keveset, sorry – így áll a külföldi támogatásokkal a szír repülős fake news sztorit benéző Magyar Hang
Utánanéztünk, hogy áll a TISZA Párt elnökével szoros kapcsolatot ápoló portál a külföldi „pályázatokkal”.
Nagyon úgy tűnik a Soros-listát böngészve, hogy ahol jól megy az üzlet, akadálytalan a belpolitikát manipuláló nemzetközi hálózatok működése, szimpatikus a beletörődő kormányzati magatartás a szálakat kézben tartó spekulánsnak, ott nő a demokrácia és csökken a korrupció.
„Az Economist Intelligence Unit nevű elemzőcég legutóbbi felmérése szerint az Amerikai Egyesült Államok lecsúszott azon páriák közé, ahová Magyarország is tartozik Csehország, Lengyelország, Szlovákia vagy éppen Olaszország, Görögország társaságában. A lesajnáltak csoportja valahogy úgy jellemezhető, hogy demokrácia van ugyan ezekben az országokban, jobb a helyzet, mint mondjuk Észak-Koreában, de a vizsgált kritériumok mindegyikében hiányosságokat, hibákat észlelt a neves szervezet. (...)
Figyelve ezt a listát, az embernek furcsa érzése támad. Olyan, mint a Transparency International (TI) legfrissebb korrupcióérzékelési világranglistáját tanulmányozva. Erről azt kell tudni, hogy miután az összes szervezett és szabadon futó Orbán-fóbiás, élükön a TI-vel, évek óta telerikácsolja a hazai és a nemzetközi nyilvánosságot azzal, hogy óriási nálunk a korrupció, most bociszemekkel csodálkoznak rá, hogy az emberek egyre inkább úgy érzik, tényleg.
Ezen a listán az 57. helyen szerepelünk, olyan ismerős országokkal közel egy szinten, mint Románia, Szlovákia, Csehország, Görögország és Olaszország. Ráadásul a TI meg is jegyzi, hogy ott látványos a korrupció érzékelésének növekedése, ahol romlik a demokrácia minősége.
Ezeken a helyeken tehát igazi demokrácia sincs, a korrupció érzése is jeges szélként járja át az emberek testét-lelkét. Mi lehet velünk a baj?
Töprengésünket a válaszon segítheti két közismert tény megemlítése. A TI tevékenységét jelentős összegekkel támogatja az a George Soros, aki jelentős összegeket bukott azért, mert nem az általa támogatott demokrata elnökjelölt nyert az amerikai választáson. Európa tekintetében pedig nagyon úgy tűnik a Soros-listát böngészve, hogy ahol jól megy az üzlet, akadálytalan a belpolitikát manipuláló nemzetközi hálózatok működése, szimpatikus a beletörődő kormányzati magatartás a szálakat kézben tartó spekulánsnak, ott nő a demokrácia és csökken a korrupció.
Ellenben megnézheti magát az a »populista autokrata« által vezetett ország, amelyik ki akar törni a rusnya pók hálójából.”