„Már széleskörű szakirodalma van annak, hogy a Soros György által kialakított nemzetközi hálózatok milyen erős média- és politikai befolyással, illetve civil szervezeti hálóval rendelkeznek Magyarországon és szerte a világon. Ezek a szervezetek jelentős forrásokat is kapnak külföldről, melyekre már a 2010-14-es kormányzati ciklus alatt fény derült. Akkor a ma már az érintett szervezetekkel szemben nem épp kritikus Magyar Nemzet számolt be arról, hogy évente több százmillió forinttal támogatták külföldről az úgynevezett »civil« ellenzéket, melyek ezt követően a saját szakterületükön – oktatás, emberi jogok, bevándorlás – kormányellenes megmozdulásokat és egyéb lejárató-kampányokat indítottak. A 2014-es választásokat követően sem változott semmi: pár nappal az amerikai elnökválasztás előtt tette közzé 2015-ös magyarországi támogatottjainak listáját a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvány, melyből kiderült, hogy többek között a K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság, az Eötvös Károly Közpolitikai Nonprofit Közhasznú Kft., a Transparency International Magyarország Alapítvány és a Társaság a Szabadságjogokért Egyesület is kiemelt szereppel bír a Soros-hálózat számára.
Mindezzel alapjaiban még nem is lenne gond, ugyanakkor ezek a támogatások úgy tűnik, jelentős elvárásokkal is társulnak. A szervezet angol nyelvű honlapján található támogatási felhívás egyértelműen leszögezi, hogy a »Magyarország-projekt« célja a hosszú távú, liberális politikai gondolkodás kifejlődésének ösztönzése, és nyomásgyakorló csoportok kialakítása, majd erősítése.
Nem véletlen, hogy az erős nemzetközi pénzügyi háttérrel ezek a szervezetek az elmúlt időszakban ellenzéki pártokat megszégyenítő szervezettséggel, összehangolt lejárató kampányt folytattak kormányzati politikusok ellen. Így azon sem kell meglepődni, hogy a kormánykritikus publicisták szerint már a »civil világ a valódi ellenzék« Magyarországon.”