„Zsidók, melegek, rejtőzködjetek!” – üzeni a berlini rendőrfőnök
Különösen akkor kell titkolózniuk Barbara Slowik szerint, ha arab negyedekben járnak.
Nincs jó időszaka a brit közvélemény-kutatóknak, irdatlan nagyot tévedtek a parlamenti választások esetében, most pedig egy szakmailag jóval egyszerűbb kérdésben sikerült tökéletesen mellélőni.
„Nincs jó időszaka a brit közvélemény-kutatóknak, irdatlan nagyot tévedtek a parlamenti választások (bár hozzá kell tenni, hogy főként a nehezen megbecsülhető mandátumarány) esetében, most pedig, egy szakmailag jóval egyszerűbb kérdésben sikerült tökéletesen mellélőni.
Bár az utóbbi hetek kutatási eredményei a Jo Cox elleni merényletig már több esetben is a Brexitet pártolók győzelmét jósolták, mégis a bentmaradáspárti Brexit pollok eredménye terjedt el olyan szinten, hogy tegnap este már szinte mindenki biztosra vette azt az eredményt. Nagy blama ez a közvélemény-kutató szakmának, hiába a hírérték és az eredményre való feszült várakozás, illett volna kicsit szerényebbnek mutatkozni egy nemrég bekövetkezett fiaskó után.
Persze van bajuk elég, hiszen személyesen már nem lehet kutatni az etnikai heterogenitás miatt (a magas státuszú britek egyszerűen nem szívesen engednek be a házukba migránshátterű személyeket, akik olcsó munkaerő lévén a kérdezőbiztosi hálózatot alkotják), így marad a telefon és az online felmérés. Ezekből a második kezd el leginkább terjedni az olcsósága miatt, azonban ott pedig akkor lehet torz a minta, mikor eltér egy témában az internethasználók és az azt nem használók véleménye. A Brexitnél például számíthatott ez is, így hiába súlyozták reprezentatívra a mintát, ha például csak olyan idősek kerültek be a kutatásba, akik gyakrabban használják az internetet. A telefonos kutatások általánosságban rendben vannak, azonban ott is szelektálhat, hogy a korábban taglalt indokok miatt szintén bevándorlók indítják a hívásokat.”