„Mi a folytatás?
Az, hogy a bíróság újra beidézi Rogán Antalt, neki pedig meg kell jelennie. Mi megidéztetjük Portikot arra a tárgyalásra is, hogy megtörténjen a szembesítés. Így fog továbbhaladni az ügy. Már a pénteki tárgyalás is elegendő ahhoz, hogy politikai véleményként joggal állíthassam: bűnözőkkel üzletelt, hiszen rengeteg erre utaló adat van. Ha tényekre alapozom a véleményemet, nem vagyok számon kérhető. Rogán ügyvédei beidéztek rendőr tanúkat, ami eléggé érdekes, mert a Portik elfogását vezető parancsnokot kérték föl tanúnak, illetve a Nemzeti Védelmi Szolgálatnak azon tagját, aki az állítások szerint vezette a Portik elleni titkos adatgyűjtést. (...)
A perről az állami média nem számolt be. Erről mi a véleménye?
Az MTI nem küldött a tárgyalásra tudósítót, nem számolt be róla. Az Együtt közleményét sem hozta le arra hivatkozva, hogy Pápa Marianne (Habony Árpád nagybátyjának özvegye – A szerk.) neve szerepel benne, a személyiségi jogok miatt nem lehetséges a közlés. Amikor a közleményt beadtuk az Országos Sajtószolgálatnak címezve immáron nevek nélkül, akkor sem hozták le. Tehát Rogán propagandaminisztériumi hatalma lehetővé teszi, hogy az állampolgárok teljesen egyoldalúan férjenek hozzá az információkhoz. Itt tartunk.
Fölmerült, hogy Portikot valaki rávette, vallja azt a bíróságon: »Tízmilliót vittem Rogánnak.«
Meggyőződésem, hogy erre Portikot senki nem vette rá. Életemben nem találkoztam még vele, sokáig nem is tudtam róla semmit. Azért idéztettük be, mert előtte interjút adott az Átlátszónak, s elmondta, ismeri Rogánt (Rogán ezt tagadta – A szerk.). Portik nem volt érdekelt abban, hogy hazudjon, mert egyrészt öt évet kockáztatna a hamis tanúzással, másrészt ha ezt mégis kockáztatná a jobb körülmények reményében, biztos, hogy tőlem nem tudná ezeket remélni, mert én ezt nem tudom elintézni. Nem tudok neki kedvezményeket sem adni. Ellenérdekelt lenne abban, hogy ezeket elmondja. Azt tette, ami a bíróságon kötelezettsége volt: elmondta, amit tudott.”