Ez már Mérő Verának is sok volt: nekiment Magyar Péternek az audis ámokfutó kapcsán tett kijelentése miatt
„Az azért kemény, hogy Magyar Péter lényegében rogáni kamunak titulálja azt a BRFK-közleményt” – fogalmazott az emberjogi aktivista.
Alan Moore legendás The League of Extraordinary Gentlemen sorozatához hasonlóan a Kittenberger is rengeteg fiktív és valós irodalmi-történelmi személyt és utalást szerepeltet.
„Alan Moore legendás The League of Extraordinary Gentlemen sorozatához hasonlóan a Kittenberger is rengeteg fiktív és valós irodalmi-történelmi személyt és utalást szerepeltet, kezdve a főhős két legjobb barátjával (akiknek eredetijéről Molnár Ferenc is mintázta a gyerekhőseit), de megjelenik a másik híres Afrika-kutató, Torday Emil, Kittenberger mentora, Damaszkin Arzén, Krúdy egy elbeszéléséből Vendelin, a pincér, az Hercules Poirot ihlette Hector Pierrot, vagy J. Conrad A sötétség mélyén című regényének Kurtz tábornoka. A képregényben más életrajzi elemek és történelmi anekdoták is megjelennek: hogyan vesztette el egy ujját Kittenberger egy oroszlántámadás következtében, mit takar a rablóultiban a fedáksári vagy éppen hogyan sántult meg örök életére Torday Emil.
A Kittenberger egy lehető legjobb értelemben vett rejtői kaland egy vernei világban, magyar és nemzetközi szereplőkkel, alaposan megspékelve az Indiana Jones-filmek minden ponyvaelemével: Tebeli Szabolcs nem csak karaktereket rajzol remekül, hanem látványos akciókat is: vonatszerencsétlenséget, lezuhanó zeppelint, vagy akár egy orrszarvútámadás feszült jeleneteit. A forgatókönyv, ha nem is tökéletes, rendkívül alapos, és utólag is felfedezhetünk benne olyan részleteket, amelyek első olvasásra elkerülték a figyelmünket. Azok számára, akik nem annyira tájékozottak a történelmi kor viszonyaiban, a kötet végén egy meglehetősen érdekes szószedet is található, valamint egy bónusz kétoldalas Baka és Áts prológus.”