„Tisztelt Osztályvezető Asszony,
Kedves Fruzsina!
Szóbeszéd alapján már többször is eljutott hozzám a hír, hogy nem tartod semmire a Puli projektjét, és ezzel megkérdőjelezed az én emberi és szakmai integritásomat is. Mi a Pulinál nem sokat adunk a szóbeszédre, ezért eddig nem is foglalkoztam sem én, sem a csapat az ilyen jellegű pletykákkal.
Viszont nemrég lehetőségünk adódott, hogy a Millenárison nagy sikerrel futó »Gateway to Space« kiállításon bemutathassuk a Google Lunar XPRIZE projektet, ezen belül a Puli Space tevékenységét a közönségnek. A kiállítást itthon szervezők természetesen megkérdezték a kiállítás tulajdonosát, hogy erre látnak-e lehetőséget.
Tegnap (2016.febr. 22.) a következő választ kaptam L. Sándor úrtól:
»... lecsekkolták a projekteteket, méghozzá a magyar űrügynökségnél és ők nagyon ellenezték az együttműködésünket. A kérdésemre elmondta, hogy az ügynökség arra hivatkozik, hogy PuliSpace mögött nincsen tartalom, termék és kifejezetten károsnak tartják a tevékenységeteket, és sokkal inkább javasolnának más magyar céget erre.«
Ennek alapján tisztelettel megkérdezem Tőled a következőket (azt gondolom jogosan feltételezve, hogy a fenti megfogalmazásban az Általad vezetett Magyar Űrkutatási Iroda (MŰI) / NFM Elektronikus Hírközlési és Űrkutatási osztály értendő a »magyar űrügynökség« fogalma alatt):
miben, hol, milyen kárt okozott a Puli projekt tevékenységévél? Kérlek sorold fel tényszerűen mindazt, amivel alátámasztod azt a kijelentést, hogy kifejezetten károsnak tartod / tartja a MŰI a Puli tevékenységét.
mire alapozod, személyesen, és mint a Magyar Űrkutatási Iroda / NFM Elektronikus Hírközlési és Űrkutatási osztály vezetője is, hogy a Puli mögött nincsen tartalom, termék?
Milyen információk alapján jelented ki ezt?
Megítélésem szerint ezen kijelentéseiddel degradálod és sérted többek között a Puli
több, mint száz segítőjének eddig mintegy 60.000 óra önkéntes munkáját
szakmai partnereinek és támogatóinak hitelességét
három, neves szakmai partnerekkel együttműködve gondosan előkészített és végrehajtott terepteszten elért eredményeit
- MARS2013, Marokkó - http://oewf.org/en/portfolio/morocco-mars-2013/
- Mauna Kea, Hawaii Big Island, PISCES -http://www.pacificspacecenter.com/wp-content/uploads/2014/01/december-2013-newsletter.pdf
- AMADEE15, Ausztria - http://oewf.org/en/portfolio/austria-amadee-15/
- Facebook fotó #1 - Facebook fotó #2 - Facebook fotó #3
a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által a World Science Forum résztvevői számára rendezett »Smart Hungary« kiállításon való meghívott részvételét (ld. csatolmányok)
több száz sikeres bemutatóját és előadását Magyarországon és külföldön - 2010, 2011 és 2012 még feltöltés alatt.
Csatolom ezen kívül Chanda Gonzales-nek, a Google Lunar XPRIZE menedzserének állásfoglalását.