„Informatikus vagyok, az Egyesült Államokban élek. Gyerekkorom óta imádom a számítógépeket, szeretem a komplexitást, élvezem a kihívást, és hogy részt veszek a GhostSecben. Nem tudok nyugodtan ücsörögni otthon, amikor olyan események történnek a világban, mint a terrortámadások. Örömmel tölt el, hogy harcolhatok az Iszlám Állam ellen.
Jelenleg inkább információgyűjtésre összpontosítunk honlapok lekapcsolása helyett. Terrorista tevékenységek után kutatunk az interneten – közösségi médiában, weboldalakon és a Darkneten. Utána adatokat elemzünk, fenyegetést, propagandát stb. keresünk köztük. Minden használható infót elküldünk az illetékes bűnüldöző szervezetnek.
Nem foglalkozunk már közösségimédia-fiókok feljelentésével. Léteznek ezt végző automatizált szolgáltatások, mint például a CtrlSec, így a hírszerzéssel tudunk foglalkozni. Ha találok valamit, a büntetés-végrehajtókra bízom, elemezzék ők is, aztán le is lőhetik az oldalt.
Az egészen szörnyű terrorista honlapokat az azonnali veszély miatt természetesen leállítjuk. A toborzóoldalak például ebbe a kategóriába tartoznak. Nyomokat és bizonyítékokat szolgáltatunk a hatóságoknak, amelyekkel akadályoztak már meg támadásokat, és megnehezítették a toborzást. A borzalmas brüsszeli támadások még elszántabbá tettek az Iszlám Állam elleni harcban.
Az Anonymousszal, GhostSec-kel a párizsi támadás után, az #OpISIS-hez csatlakozva kerültem kapcsolatba. Lenyűgözött a munkájuk, aztán már én is köztük voltam. Semmiféle megkülönböztetést nem érzek a hackernőkkel szemben. Egy kicsit csodálkoznak rajtunk, de a megkülönböztetésnek még a legkisebb jelét sem tapasztaltam.
Az Anonymousról sokan nem tudják, hogy a politikai spektrum nagy részét lefedő, különféle nézeteket valló csoportok és személyek közössége. Gyakran lepődnek meg, amikor olvassák, hogy az Anonymous a kollektíva filozófiájával ellentétes tettet hajtott végre. A valóságban nem létezik egyetlen Anonymous-filozófia. Különféle nézőpontok és esetek vannak.”