Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Bő négy évvel ezelőtt a Világgazdasági Fórum akkori, daliani tanácskozásán már előhúzta a kínai vezetés, hogy országuk hajlandó növelni európai befektetéseik volumenét, ha cserébe az EU elismeri Kínát, mint piacgazdaságot.
„Mit jelenthet tehát Európa gazdasága számára az EU vezetőinek esetleges döntése a frissen kiszivárgott uniós bizottsági anyag értelmében? Semmi jót.
Egyfelől, mert a jelenleg hatályban lévő dömpingellenes intézkedések részleges feloldásával olcsó kínai termékek áraszthatják el az európai közöspiacot, kivéreztetve történelmi iparágakat, például a kerámiaipart. Másodsorban, mert az intézkedés negatív következményei három olyan uniós tagállamot is kiemelten érintenének, akik egyébként is komoly gazdasági gondokkal küzdenek – Olaszország, Franciaország, Spanyolország. Harmadrészben, mert előzetese becslések szerint minimum 73 ezer uniós állás jövője foroghat veszélyben – a becslés maximuma 188 ezerre teszi a potenciálisan megszűnő állások számát. Végezetül pedig, mert a Politico által megkérdezett szakértők / iparági források szerint a Bizottság alapfeltételezése, amely alapján szerintük nyugodtan végbemehet Kína átminősítése, légből kapott tényeken alapszik.
És akkor ez alapján mondja valaki, hogy a legnagyobb problémát Görögország jelenti.”