„Kik szervezik a tanárok, pedagógusok tiltakozását? Ha eddig adhattunk is választ erre a kérdésére, a hét végére már csak valami olyasmit mondhatunk: a nép. Míg a kormánypárt a tüntetés óta elhalkult a tanárok tiltakozása kapcsán, megúszásra játszva, és próbálva azt elérni, ne gördüljön tovább a téma, maguk az eddigi tiltakozások szervezői, a Tanítanék mozgalom tanárai és a szakszervezetek sem mondanak mást egy kerekasztalon kívül. Az üres tiltakozási térbe pedig egymás után robbannak be a spontán tiltakozási formák. Az emberek akarnak tiltakozni és hallatni a hangjukat. (…)
Maguk a tiltakozások eddigi vezetői - Pukli, Pilcz, a Tanítanék mozgalom, illetve a PSZ és a PDSZ - a szombati tüntetés óta egy kerekasztalra jött össze, de hosszú-, közép- vagy akár rövidtávú tervet nem tettek le a nyilvánosság elé arról, merre is haladnak tovább a tiltakozások. Mellékmondatként elhangzott március 15-e, de konkrétumot erről se hallhattunk. Nyilván a helyzet az, hogy egy ilyen, a nyakukba szakadt és óriásira nőtt tiltakozást szervezet és tapasztalat nélkül koordinálni szinte lehetetlen, főleg úgy, hogy az eddigi szervezők is 5-6 különböző egymással hol egyeztető, hogy egymástól függetlenül működő csoportra bonthatók.
És ebben az üres, senki által nem kontrollált politikai térbe a hét vége felé egyre-másra törnek be a sajtó által felemelt tiltakozóakciók. A tanári karok egymás után posztolják kockás inges képeiket, tiltakozva Klinghammer mondata nyomán. A Teleki igazgatóját ért retorziók kapcsán holnap délután minitüntetés lesz az iskolánál, és a gimnázium épületénél egész nap várják a szolidáris állampolgárok virágait. De kockás inges iskolába menésre szólítják fel egymást diákok a Facebookon, sőt újabban mozgalom indult arra is, hogy mindenki kockás ingben menjen munkába most pénteken, és töltse fel erről a képeket a Facebookra. Február 29-re pedig szülői sztrájk készül, melynek lényege, hogy a közoktatás állapota ellen tiltakozva ne vigyék be az iskolába gyereküket a szülők.”