Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Nagy kérdés, képesek-e a Clinton-típusú régi vágású politikusok olyan új üzenetet találni, amivel hosszú távon versenyképesek maradnak a megújult igények mellett.
„Ami Kiska győzelmét hozta Szlovákiában, az EU-ellenes AfD sikereit Németországban, az Öt Csillag parlamenti bejutását Olaszországban, a Kalózpárt megjelenését és hosszan sorolhatnánk a hasonló, antiestablishment pártokat Európából, most ez a hullám elérte Amerika partjait. Mindenki friss arcokra, hiteles emberekre vágyik, valakire, aki az elmúlt évtizedekben nem merült el a korrupciógyanú mocsarában.
Nagy kérdés, képesek-e a Clinton-típusú régivágású politikusok olyan új üzenetet találni, amivel hosszú távon versenyképesek maradnak a megújult igények mellett. Persze nekik is megvan a biztos táboruk, de a következő hónapok nem arról szólnak, hogy a biztos szavazók elmennek-e, hanem hogy ki tud a bizonytalanok közül többet magához vonzani. Az USA-ban óriási mobilizáció zajlik ilyenkor, Iowában is több százezer ajtón kopogtattak az önkéntes aktivisták, hogy ki az, aki még nem adta le voksát az előválasztáson…
A populisták, ideológusok és mainstreampolitikusok izgalmas arénája tehát megnyílt, ideje figyelni és tanulni – a hibákból és erényekből egyaránt.”