Az iszlámról (1899)

2016. január 23. 10:21

Egy-egy muszlim ragyogó tehetséget mutathat fel, de e vallás befolyása megbénítja a hívei társadalmi fejlődését. Nincs ennél nagyobb visszahúzó erő a világban.

2016. január 23. 10:21
Winston Churchill

winston_churchill.jpg

Mily irtózatosak azok a tilalmak, amiket a mohamedánizmus ír elő a követőinek! A fanatikus őrjöngés mellett, ami oly veszélyes egy emberben, mint a veszettség a kutyában, ott van az a félelmetes, fatalista apátia. Ennek hatásai jelen vannak számos országban: könnyelmű szokások, szervezetlen mezőgazdaság, lomha kereskedelem és a tulajdon bizonytalansága a jellemző mindenhol, ahol a Próféta követői élnek.

Elfajzott érzékiség fosztja meg az életet a kellemtől és a kifinomultságtól, aztán a méltóságától és a szentségétől. A tény, hogy a mohamedán jog szerint minden nőnek valamely férfi abszolút tulajdonában kell lennie, akár gyerekként, akár feleségként vagy ágyasként, elhalasztja a rabszolgaság végső megszűnését addig, amíg az iszlám elveszíti nagy hatalmát az emberek között.

Egy-egy muszlim ragyogó tehetséget mutathat fel, de e vallás befolyása megbénítja a hívei társadalmi fejlődését. Nincs ennél nagyobb visszahúzó erő a világban. A mohamedanizmus messze nem haldoklik: militáns és térítő hitről van szó. Már kiterjedt Közép-Afrikára, mindenhol félelem nélküli harcosokat nevelt; és ha a kereszténységet nem védené a tudomány erős karja, azé a tudományé, ami ellen hiába harcolt, a modern Európa civilizációja elbukhat úgy, ahogy az ősi Róma civilizációja is elbukott.

(Winston Churchill: The River War; 1899)

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 268 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kardosg
2016. január 25. 11:50
Nem a leghitelessebb Churchillre hivatkozni: "Talking about the Bengal famine in 1943, Churchill said: “I hate Indians. They are a beastly people with a beastly religion. The famine was their own fault for breeding like rabbits.” Nagy humanista, ugye? Emberek milliói haltak éhen, mert a britek szervezetten elszállították a gabonát, stb. Az iszlamizmus elterjedésében pedig pont a brit birodalomnak kiemelkedő történelmi felelőssége van. Ja és még egy apróság: ez a műveletlen alkoholista pöcs nyilván nem tudta, hogy Európa a saját görög műveltségét is muszlim tudósok (Avicenna, etc.) közvetítésével kapta vissza, miután az európaiak barbár módon megsemmisítették a régi görögök könyvtárait és a keresztény világban gyakorlatilag elveszett a régi európai műveltség jó 2-3 évszázadra.
Gregorius
2016. január 24. 17:37
A kora középkorban nekik is volt egy jó korszakuk. A Granadában és Cordobában működő centrumok révén sok görög-római tudományos eredmény rajtuk keresztül (arab fordításban) maradt fent és az orvostudományban és az algebrában (részben felhasználva az indiai eredményeket), de kifejezetten újat alkottak, de említhetném még a csillagászatot vagy a korai kémiát is. Aztán az egész valahogyan leállt, megmerevedett,
Zsusztina
2016. január 24. 11:49
Azért az arabok is sokmindent feltaláltak, amit aztán később Európában hasznosítottak is. Viszont a kötelező iskoláztatás nem az erősségük, látjuk is, hogy a mostani migrók nagy része félanalfabéta. De felhívom mindenki figyelmét a világ egyetemeinek rangsorára, amelyben van vagy 5-6 török és 2 iráni egyetem. Magyar egyetemet nem is jegyeznek. Csak szólok. Szóval muzulmánéknál a kisember elég, ha alá tud írni, de figyelnek a tudományra. Nem túl humánus, de Európára nézve ez is veszélyes, nem csak az, hogy elárasztanak bennünket.
Zsusztina
2016. január 24. 08:06
Churchill nagyon okos muksó volt, de pont a mai migrókkal kapcsolatos problémáink mutatnak rá arra, hogy a tudomány másodlagos dolog. Hiába találom fel azt a gyógyszert, amivel mindenki 300 évig élhet, ha a társadalom negatív beállítódottságú az utódlás kérdésével szemben. És hogy ez így alakult, abban Churchillnek is volt szerepe. Mégpedig azért, mert egyrészt partnerként nézett a totalitárius rendszerekre, főleg a szovjetekre, és másrészt tevékenyen részt vett Európa felosztásában és ezzel, akarata ellenére, az önmarcangolásos életérzés kialakulásában. Én is persze a tudományok oldalán állok, rögtön az élet és a művészet után.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!