„Gyurcsány Ferenc pártja , az MSZP felettes énje, ma a következő szélsőséges kirohanással örvendeztetett meg:
»Árulókkal nem működünk együtt. Ez az Alkotmánybíróság kevesek érdekeiért áldozta fel sokak Magyarországát. Ez az Alkotmánybíróság a magyar emberek helyett a Fidesz oldalára állt. Aki az árulókkal együttműködik, maga is a magyarok árulójává válik.«
Akkor most nézzünk egy kis gyűjtést, hogyan nézett ez ki az Alaptörvény elfogadása óta:
2012. április 23. Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordul a Demokratikus Koalíció (DK), miután hat hónapos frakcióalakítási moratóriumuk lejárta ellenére az Országgyűlése vezetése továbbra sem teszi lehetővé, hogy képviselőcsoportként működjenek a parlamentben – erősítette meg Molnár Csaba hétfőn sajtótájékoztatón.
2012. december 9. A Demokratikus Koalíció arra kéri az ombudsmant, forduljon az Alkotmánybírósághoz, és indítványozza a kötelező iskolai hit- és erkölcstanoktatást előíró jogszabályok alkotmányellenességének megállapítását – közölte Vadai Ágnes (DK) országgyűlési képviselő vasárnap közleményben az MTI-vel.
DK: tisztességes és bölcs döntést hozott az Alkotmánybíróság
2013.01.04. A Demokratikus Koalíció (DK) szerint tisztességes és bölcs döntést hozott az Alkotmánybíróság (Ab), amely pénteki határozatában alaptörvény-ellenesnek ítélte a minden választóra kiterjedő regisztrációs kötelezettséget – jelentette ki Molnár Csaba, az ellenzéki párt alelnöke. Hangsúlyozta: a Fidesz nem az Ab döntése miatt hátrált meg, hanem az erős ellenzéki, társadalmi ellenállás miatt, mert a kormány »csak az erőből ért«. Az Ab döntése »és a Fidesz meghátrálása« az elmúlt két-két és fél év legnagyobb demokratikus ellenzéki győzelme - mondta. (MTI)
Budapest, 2013. május 2., csütörtök (MTI) – A Demokratikus Koalíció (DK) véleménye szerint az információszabadságról szóló törvény keddi módosítása ellentétes az alaptörvénnyel, ezért a párt az alapvető jogok biztosához fordul. Szabó Mátétól azt kérik, hogy forduljon az Alkotmánybírósághoz (Ab) a jogszabállyal összefüggésben.