Magyar Péter ennek nem fog örülni: a nyugdíjasok elsöprő többsége elutasítja a sértő kijelentéseket
Raskó György szavainak megítélése túlmutat a hagyományos politikai törésvonalakon – hívta fel a figyelmet a Századvég kutatásában.
Kérdés, hogy vajon mi változott meg jobban? A korrupció vagy a Fidesz?
„Idézet a Fidesz 1996-ban, pár nap híján épp 20 éve megjelent, A polgári Magyarországért címet viselő vitairatából: »Nagyságrendje és folyamatos térnyerése miatt az egyik legfontosabb vagyonátcsoportosító jelenség a korrupció és az azzal gyakran összefonódó gazdasági bűnözés. A korrupció a közmorál szempontjából is a legveszélyesebb társadalmi jelenség. Ma a korrupció nagyrészt a kiváltságosok »játéka«, a tétje pedig nagy magánvagyonok tényleges teljesítmény nélküli megszerzése, gyarapítása. A korrupció egyben a politika és a gazdaság összefonódásának legfőbb eszköze.«
(...)
Íme egy másik idézet is! A kormánytanácsadó Századvég egyik vezetője, Lánczi András egy hete ezt nyilatkozta: »Vajon korrupció volt az 1948 utáni kommunista államosítás vagy az 1989 utáni rendszerváltás privatizációja? Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája. Ezen azt értem, hogy olyan célokat tűzött ki a kormány, mint a hazai vállalkozói réteg kialakítása, az erős Magyarország pilléreinek a kiépítése vidéken vagy az iparban. […] Mára olyan jelentésbővítésen ment keresztül a fogalom mind a balliberális, mind a radikális jobboldali ellenzék szóhasználatában, hogy az orbáni politika teljes elutasításának a szinonimája lett. A korrupciónak van 13-14 kidolgozott társadalomtudományi értelmezése. Ám az nem szerepel köztük, ha a nemzeti érdekért tesszük ezt vagy azt, az eleve korrupció. […] Ezért tévedés a »maffiaállam« kifejezés is. Mi jut az ember eszébe a maffiáról? Az ellenfelek fizikai megsemmisítése. Kit öltek itt meg, szeretném megkérdezni!«
Kérdés, hogy vajon mi változott meg jobban? A korrupció vagy a Fidesz?”