Íme a bizonyíték arra, hogy Dobrev Klára kirohanása több sebből vérzik

Éles ellentmondás rajzolódik ki a DK-elnök állításai között.

Francia tudósok által kifejlesztett új ultrahangos technológiával 3D-ben lehet már feltérképezni az agy ereinek labirintusát.
A kísérletek során patkányok agyába több milliónyi miniatűr buborékot tartalmazó oldatot fecskendeztek, mivel a véredényekben ezek sokkal jobban reagálnak az ultrahangos letapogatásra, mint más eddigi tesztoldatok. Az ultrahang jobban is terjed a vízben, mivel az emberi test több, mint fele vízből áll, könnyedén le lehet tapogatni. A gázbuborékok abban segítik a vizsgálatot, hogy olyan felületet képeznek, amiről jól mérhető módon szóródnak és verődnek vissza a kísérletben használt frekvenciájú hanghullámok, így a buborékok nagyon jól kontrasztanyagként funkcionáltak az eddigi tesztek során. Másrészt a cél az volt, hogy éles, nagy felbontású képeket nyerjenek a módszer segítségével. Mivel az ultrahang milliméteres pontossággal talál el felületeket, a trükk az volt, nagy felbontással és másodpercenként 500 felvételt készítettek. Ezeket egy célszoftver összehasonlította, majd a több ezernyi kép különbségeit (mivel a buborékok mozognak a véredényekben közben) figyelembe véve készítette el a nagy felbontású, már orvosi elemzésre is alkalmas változatot. A technológia gyakorlatilag alkalmas már arra, hogy nyomon is kövesse a buborékokat a véráramban. Ha akadályokba ütköznek, akkor látható rögtön a gócpont és fel is állítható a diagnózis is. Fél perc alatt 75.000 képet kell legalább így készíteni, hogy egy tökéletes 3D képet kapjunk a patkány agyának kiszemelt darabjáról (10 mikrométernek, vagyis 0,01 milliméternek felel meg 1 pixel a képen). A jelenlegi megoldással már 2 centiméter mélyen is be lehet hatolni a kísérleti állat agyába, vagyis látni lehet azt mikroszkopikus felbontásban a maga teljes valójában, közben pedig az állat még él is.
Éles ellentmondás rajzolódik ki a DK-elnök állításai között.
Az emberek olyan betegségekbe halhatnak bele, amelyek könnyedén megelőzhetőek lennének.
Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.
A mesterséges intelligencia forradalmasíthatja a gyógyszerfejlesztést: a McKinsey és a Merck közös projektje során sikerült 2-3 hétről 3-4 napra csökkenteni a klinikai vizsgálati jelentések elkészítésének idejét, valamint 50 százalékkal csökkenti a hibák számát is.
A Wall Street Journal szerint a neves intézmény már tárgyalt is a potenciális támogatókkal.
Marcin Romanowski „a lengyel Magyar Péterként” hivatkozott Donald Tuskra.