BBC: Megkönnyebbültek a románok – egy csapásra elszállt minden bánatuk
Egyik napról a másikra jobb helyzetbe fog kerülni a keleti szomszédunk.
Most se lennék meglepve, ha a most kirobbant népvándorlás azzal van összefüggésben, hogy az USA Európát gyengítő stratégiájának egyik elemét látjuk.
„A népvándorlásszerű ország elhagyás okait is meg kellene vizsgálni, sőt az ottani állapotok kiváltó okait is meg kellene ismerni.
Ugyanis, ha ebbe fejlett vezető nagyhatalmak keze is benne van, akkor mindenkinek leesik a tantusz, hogy mi is valójában az ok.
Ha jóval korábbra, a hatvanas-hetvenes évekre megyünk vissza, akkor az afrikai törzsi villongásokat külső erők gerjesztették, hogy egyes országok függetlenné válásuk után, külső gazdasági erők le tudják fölözni az ásványkincsekben gazdag lelőhelyeket. A zavargásokra, a törzsi háborúkra álmegoldásokat javasló nagyhatalmak pedig újra hatalmat szereztek, de nem politikait, hanem fűalatti gazdaságit. Ebben bőven benne volt az USA is.
Így most se lennék meglepve, ha a most kirobbant népvándorlás ezzel, vagy párhuzamosan azzal van összefüggésben, hogy az USA, Európát gyengítő stratégiájának egyik elemét látjuk. Hisz, ha egy teljesen más kultúrájú embertömeg ellepi Európát, igen rövid idő alatt kritikus állapotokat idézhet elő, ami mondjuk ki őszintén, kedvez az USA-nak. Társadalmi, gazdasági, és amit teljesen el szeretnének a balliberális társaságok és velük együtt érzők titkolni, megnövekedett terrorista kockázatokat is gerjeszthetnek ezzel.
Ha ehhez hozzá vesszük az ukrán-orosz háborút, melynek gyújtópontja az ukrán puccs volt (USA segítséggel), illetve ennek kiteljesítése az Európai Unió felé. Gondolok itt a gazdasági szankciókra, miközben az USA áttételesen üzleteket bonyolít le. De a háború kiszélesítése a fegyverkezés kikényszerítésével is ide sorolható. Vagy ide sorolhatjuk az amerikai titkosszolgálat Kelet-európai országok belügyeibe való beavatkozását (kormánypuccsok: Csehország, Lengyelország és kísérletek: Magyarország, - Goodfriend akció - minden esetben ok az »orosz kőolaj, orosz kereskedelmi kapcsolat«, de leginkább az eltévelyedett országok visszaterelése az USA gyámsága alá). De még megdöbbentőbb, ha ide soroljuk azt is, hogy Svájc, amerikai nyomásra engedte el a frankot, nyomorba döntve milliókat, de csak azért, mert az amerikai befektetők egyáltalán nem nézték jó szemmel, hogy az euró árfolyamának dollárral szembeni csökkenése leértékelte a beruházásaikat, akkor csak a hülyének nem áll össze a kép.”