Vannak olyan meghatározó tanácsadók, akik nyíltan állítják, hogy nincs lelki alapú kormányzás. Tizenharmadik havi nyugdíjra ígérjünk tizennegyedik havit – idézhetnénk egy korábbi, bukáshoz vezető kampányüzenetet. Ön melyik oldalon áll?
Lélek nélkül, elvek nélkül nem lehet kormányozni. Ezeknek az elveknek az alapjait 2010 után letette a kormány, akár az Alaptörvényben, akár a munkahelyteremtéssel, a nemzeti ipar megerősítésével, a magyarság kérdésének fölkarolásával. De pragmatikusnak is kell lenni, nem lehet csak elvi alapon kormányozni egy országot. A lényeg, hogy az elvek és a pragmatikus döntések egymásnak ne mondjanak ellent és mindezt a választók is lássák, értsék. Ma nehezebb a helyzet, mert 2014-ben az emberek az újabb kétharmaddal értékítéletet hoztak, megerősítettek bennünket, hogy az út, amin járunk, jó. Beáraztak minket és most már többet várnak, valamiféle továbblépést. Meghirdettük a bérből és fizetésből élők anyagi helyzetének megerősítését. De érezzük, hogy ezen még van mit csiszolni, nem hangzik olyan jól, mint mondjuk a rezsicsökkentés.
Több pénzt az embereknek! – mondta az MSZP. Lehet, csak a klasszikusokhoz kell visszanyúlni.