Menekülünk Koszovóból

2015. február 09. 07:41

A koszovói függetlenség bajnokai rablóvezérek voltak és maradtak. Tőlük kéne megvédeni Európát, nem azoktól a szerencsétlenektől, akiket leszednek a magyar vonatokról.

2015. február 09. 07:41
Aczél Endre
Galamus

„A jóisten a megmondhatója, hogy a szinte beteges függetlenségi mániától eltekintve ugyan hogy képzelték az önálló életüket. (...)

Inkább arra szeretném a tisztelt olvasót emlékeztetni, hogy a Jugoszlávián belüli Koszovó (forma szerint: Koszovó-Metohija) autonóm tartománynak ezredekkel jobb sora volt, mint a szomszédos Albániának. Minden tekintetben. Egy albániai albán be volt szorítva a saját sztálinista rendszere bilincseibe, egyfajta vesztegzárba, miközben a koszovói albán épp oly szabadon élt, kulturálódott és vállalt külföldön munkát, mint mondjuk egy vajdasági magyar. Mindent elért, amit a határon túli albán testvérei nem. (...) Akik mindent elértek, egyvalamit leszámítva: hogy Koszovó épp olyan köztársasági jogot kapjon, mint mondjuk Horvátország vagy Macedónia. Éppen ezért, az iménti feszültségforrást leszámítva, a szerbek iránti utálat igazi forrását ma sem értem. Ez ugyanis korábbi keletű, mint amikor Milosevic elvette Koszovó autonómiáját (1989). Akkor már eluralkodott a nacionalizmus Európa kommunista felén, ideértve a Szovjetuniót is, és senki sem mérlegelt. Nem véletlen, hogy a NATO a hidegháború megszűnte után a legnagyobb – a kommunizmust felváltó – veszélyt éppen a nacionalista-szeparatista törekvésekben jelölte meg.

Nagyon jellemző, hogy a koszovói albánokat olyan fokon szédítette vagy részegítette meg az önállóság láza, hogy szándékosan bojkottáltak minden jugoszláviai választást, holott ha igaz, hogy Milosevic volt a nemezisük, akkor a szavazataikkal, amelyek hozzáadódtak VOLNA a szerbiai ellenzék szavazataihoz, simán megdönthették volna a diktátort. De nem. Úgy döntöttek, hogy ami szerb politika, abban ők nem vesznek részt, inkább működtetik a maguk alternatív struktúráit. És maguk mellé tudták állítani a fél világot, rászabadították a NATO-t Szerbiára és a jugoszláv/szerb erők lebombázásával beteljesítették »történelmi álmukat«.

Ez nőtt ki belőle, hiába áll Clintonnak szobra Pristinában. A koszovói függetlenség bajnokai rablóvezérek voltak és maradtak. Tőlük kéne megvédeni Európát, nem azoktól a szerencsétlenektől, akiket leszednek a magyar vonatokról.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2015. február 09. 14:39
Nem értem ezt az elutasítást. Én sem csípom Acsádit, de ebben a posztban igaza van. Lehet, hogy csak a szerző nevét olvasták el a kommentelők, amit írt, azt nem?
ceres
2015. február 09. 13:55
Kössünk kompromisszumot, Endre!Ti elmentek, és a helyetekre behozunk Palesztin értelmiségieket,továbbá pár kétajtós-szekrény testfelépítésű afrikait , focistának. Kellene pár ilyen a válogatott védelmébe.
gwrf
2015. február 09. 13:13
Aczél azt felejti el, hogy népszavazáson a koszovóiak 98%-a a függetlenség mellett voksolt. Vagyis gyakorlatilag mindenki, akik most százszámra hagyják ott az országot, azok is.
qccqccqcc
2015. február 09. 12:16
Fogadj be néhányat közölük, seggfej, és vidd magaddal teniszezni labdaszedegetőnek, meccs után meg mossák le a hátad.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!