Orbán bebizonyította alkalmatlanságát a vezetésre
Egy fröccsöntő kisiparos is tudja, hogy csak azt érdemes gyártani, amit el is tud adni.
A növekedés fenntarthatósága is megkérdőjelezhető, mivel 2014-ben számos olyan egyszeri tényező játszott közre a GDP növekedésében, amelyek idővel kifutnak.
„Tartósan fenntarthatatlan
Összefoglalva elmondható az elmúlt évek gazdaságpolitikájáról, hogy hosszú távon fenntarthatatlan. A kormánynak választ kellene találnia az olyan sürgető problémákra, mint például a szegénység. Az elmúlt 4 és fél év tapasztalatai azonban azt támasztják alá, hogy a kormányzati gazdaságpolitika inkább növeli a szegények számít, mintsem csökkentené, ezzel négymillió magyar állampolgárt hagyva az út szélén.
A növekedés fenntarthatósága is megkérdőjelezhető, mivel 2014-ben számos olyan egyszeri tényező játszott közre a GDP növekedésében, amelyek idővel kifutnak. Azok nélkül pedig korántsem lenne rózsás az összkép. És akkor még nem ejtettünk szót a magánnyugdíjvagyon államosításról, amelynek negatív hatásai majd csak évtizedek múlva jelentkeznek.
Bár voltak kisebb sikertörténetek, mint például a túlzottdeficit eljárásból való kikerülés, a kormányzati gazdaságpolitika több területen is megbukott, vagy megbicsaklott. Nem véletlen, hogy adósságbesorolásunk még mindig bóvli, hiszen külföldön is sokan úgy látják, hogy számos olyan kérdőjel övezi a Fidesz gazdaságpolitikáját, ami miatt hosszú távon nem fenntartható a 2014-es »siker«.
Az ország sorsa a következő években dőlhet el: ha a társadalmi egyenlőtlenségek tovább fognak emelkedni, akkor hazánk még jobban leszakadhat a régióban, és csak álmodhatunk arról, hogy valaha is felzárkózunk az uniós átlaghoz. Olyan gazdaságpolitikára van szükség, ami támogatja a versenyszféra bővülését (piacbarát, és nem piacellenes), hiszen valódi munkahelyek csak itt jöhetnek létre.”