Zelenszkij beszólt a Nyugatnak, hogy miért nem támogatja a háborúját Oroszországban Észak-Korea ellen
Az észak-koreai katonák orosz területeken vannak, orosz területeken harcolnak jelenleg.
Érdemes észrevenni, hogy egyetlen dolgot nem mond a hatalmi párt és a pártközeli média: azt, hogy korrupciós ügy nem volt, hogy az egész történet kreálmány lenne, amit a politikai érdekek vezérelte Egyesült Államok talált volna ki.
„És így tovább. Érdemes észrevenni, hogy egyetlen dolgot nem mond a hatalmi párt és a pártközeli média: azt, hogy korrupciós ügy nem volt, hogy az egész történet kreálmány lenne, amit a politikai érdekek vezérelte Egyesült Államok talált volna ki. Ebből ugyis nehéz kimászni, főleg, ha elkezdenek szivárogni a bizonyítékok. Az állítások jelentős része pedig két mondatban cáfolható.
A nemzetietlenség és elfogult ellenzékiség vádja például úgy, hogy ebben az ügyben az Egyesült Államok sokkal inkább képviseli a magyar választók érdekeit, mint Magyarország kormánya. Nekünk, választóknak ugyanis pártállástól függetlenül nem érdekünk, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) segítségével cégeket zsaroljanak. Nekünk a korrupciómentes kormányzás az érdekünk. Ezt vitatni tényleg csak annak érdeke, aki közvetlenül húz hasznot a lopásból.
Az, hogy az Egyesült Államoknak is vannak korrupciós ügyei, egyszerűen nem tartozik a történethez. Lehet moralizálni azon (ahogy például Schiffer András is tette), hogy kinek mennyi erkölcsi felhatalmazása van korrupcióról beszélni, de semmi köze ahhoz, hogy próbált-e védelmi pénzt szedni amerikai cégektől a Fidesz gazdasági holdudvara állami segítséggel. Ráadásul bőven van igazság abban, mint André Goodfriend ügyvivő mondott: náluk is van korrupció, de néha eljárás is indul korrupt politikusok ellen. Magyarországon ez – legalábbis a kormányzati oldal ügyeit illetően – mintha hiányozna.
Az is érthető, hogy miért pont Magyarországon robbant a bomba. Ennek két oka van: egyrészt természetesen az, hogy amerikai vállalatok érdekei sérültek. Reálpolitika. A második, hogy az érdeksérelemhez egy annyira pofátlan, az Európai Unióban talán korábban elképzelhetetlen kormányzati cselekvéssor vezethetett, ami kicsapta a biztosítékot az amerikaiaknál. Abban is van igazság, hogy ha a magyar kormány (a liberális demokrácia nyílt és vállalt leépítésével, illetve a putyini Ororszországhoz való közeledésével) nem haragítja magára az Egyesült Államokat, talán finomabb eszközökkel élnek. De ez nem érinti az ügy lényegét. Másképpen fogalmazva: attól még lehet az Egyesült Államoknak igaza, hogy saját érdekeit védi, hogy nem pártatlan, semleges szereplő a történetben.”