Amikor pár napja egy beszélgetésben a BKK feldarabolása miatt akadtam ki, a Kerékpárosklub – a látszat ellenére nem fanatikus BKK rajongó – vezetője csodálkozva kérdezett vissza, hogy »Ezt te mondod, aki annyit szidja a BKK-t?« Igen, én mondtam. Bár – a késésben lévő bringás fejlesztésektől kezdve Széles Gáborig – sok mindennel nem vagyok elégedett, mégis az egyetlen olyan jó irányba tett lépéssorozat származik ettől a cégtől, ami valami fejlődést hozott ebbe a városba.
Mert a Várbazár, a szegények szekálása, vagy a Római és a Liget lerombolása nem fejlődés. A valós alternatívát nyújtó, rendszer szinten fejlesztett és nem mellesleg szerethető közlekedési rendszer viszont az. Cinkotától Csillebércig, Nagytéténytől Káposztásmegyerig. A végre átszállás nélkül a város különböző pontjait bejáró alacsonypadlós busztól a működő villamosig, a biciklisávoktól a P+R parkolókig.
Olyan dolog, ami pártállástól függetlenül minden városlakónak jó.