„A nagy szigornak haszna is van: az elektronikus naplóval vezetett építkezés végeredménye egy olyan lakóház, ami egyfelől pontosan megegyezik az előre kötelezően készített részletes tervekkel és aminek nem látható műszaki tartalma is ismert. Ennek következtében értékesebb, mint ha zsákbamacska lenne: gondoljunk csak arra, ha a kész házat egyszer értékesíteni szeretnénk, vagy arra, hogy míg lakjuk, nem érnek kellemetlen meglepetések. (Ha pedig ne adj’ Isten mégis, ott a szerződés és a napra pontosan vezetett napló: lehet tudni, ki a felelős.)
A szerepkörök le vannak osztva a jól végiggondolt rendszerben, aminek utasításait és előírásait lépésről lépésre kénytelen végig betartani, aki belevág az építésbe. Hogy ne érjenek meglepetések, érdemes utánajárni építtetőként, mire számítsunk, mi vár ránk. Hogy mi pontosan a dolgunk, mi a feladata a minket segítő műszaki ellenőrnek, a kivitelezőért felelős műszaki vezetőnek, a tervezőnek, a kivitelezőnek, és hogy minek egyáltalán ez a sok ember a házunk körül, akár itt is megtudható, elég jól össze van foglalva.
A lényeg röviden annyi, hogy nincsen más út. Engedélyezett építkezés esetén a mutyinak vége, ahogy a bizonytalan műszaki megoldásoknak is. Hogy a magyar építőipar feltámad-e vagy sem, elsősorban azon múlik, hogy megértjük-e, nincsen más megoldás. És hogy a címben feltett kérdésre is válaszoljunk: forintban lehet, hogy több lesz az építési költség, mint korábban, de a jogi védelemnek és az átláthatóságnak köszönhetően többet is kapunk cserébe.”