Amerikához képest Oroszország a tolerancia hazája

2014. január 23. 10:57

Ami rosszat a szovjet-oroszokról el lehetett mondani, az elhangzott az elmúlt évtizedekben. És? Megkötötték velünk az évszázad üzletét a paksi atomerőmű bővítéséről.

2014. január 23. 10:57
Bencsik András
Bencsik András
Demokrata

„...mintha szerepcsere történt volna, mintha a csúfos véget érő Szovjetunió szerepét kezdené átvenni Amerika. Nem nagykövetet, hanem gőgösen magabiztos helytartót, instruktort, komisszárt küld az alávetett országba, akinek nem az a dolga, hogy a rabszolganép csip-csup gondolatait közvetítse a birodalmi központba, hanem hogy a birodalom teljes súlyával kényszerítse e primitív népet az előírt életmódra: »fékek, ellensúlyok és marihuána«.

Ehhez képest Oroszország a tolerancia hazája. Ami rosszat a szovjet-oroszokról el lehetett mondani, az elhangzott az elmúlt évtizedekben. És? Megkötötték velünk az évszázad üzletét a paksi atomerőmű bővítéséről, melynek köszönhetően Magyarország energetikai függősége egy fél évszázadra megszűnik. Putyin elnök egy szóval nem kifogásolta a magyar belpolitikai viszonyokat, pedig Oroszország még mindig a világ második nagyhatalma, s a tendenciákat látva könnyen lehet, hogy egy évszázadon belül elsőségét is visszaszerzi.

A fékek és ellensúlyok rendszerének alkalmazása amúgy benne van a magyar közgondolkodásban. Utoljára az erdélyi fejedelmek alkalmazták nagyszerűen az osztrák és a török nagyhatalmak között. Úgy tűnik, ma sincs másképp: az erősödő orosz kapcsolattal Magyarország mozgási szabadsága ismét növekedni fog. Ez persze nem tetszik mindenkinek, de hát Schulhof Izsák is elsiratta a Budáról kivert török megszállókat, mert neki momentán velük volt jobb.

A magyar politika egyensúlyozó képessége fontos a számunkra, melynek támogatására a jelek szerint hamarosan újabb Békemenetet kell tartanunk. Március 29., a választások hétvégéje előtti szombat ideális időpontnak látszik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 201 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brabant89
2014. január 24. 15:48
"Oroszország még mindig a világ második nagyhatalma, s a tendenciákat látva könnyen lehet, hogy egy évszázadon belül elsőségét is visszaszerzi." Bazz, ez ütős. Visszaszerzi? Mikor volt Oroszország a világ vezető nagyhatalma? Bencsikkém, nézd már meg ezt a táblázatot: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_%28nominal%29 Oroszország a GDP alapján nem a világ második, hanem a 8. (NYOLCADIK!) hatalma. Az Egyesült Államokon, Kínán és Japánon kívül 3 (!!) EU tagállam is megelőzi, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország pedig alig marad el mögötte.
Felebarát
2014. január 23. 20:29
megfordult a szél? hirtelen, minő meglepetés... lassan visszaküldük a nagykövetet szíriába, jah nem lehet, mert izrael nem hagyja
=nessuno=
2014. január 23. 20:27
Retkes fidesz-kommunista! Ezt már az én gyomrom sem bírja. Békemenetelj Putyin mellett, meg a tingli-tangli keleti politikátok mellett. Hazaáruló bitangok. Költözzetek a Kremlbe, hogy vesznétek ki Kerényivel a közéletből! Rendszerváltást, ügynöktörvényt!
seolino
2014. január 23. 19:12
Mellékszál, de megvan a maga bája. :) "[Bencsik] Sci-fi szerzőként – J. T. Chipendale álnéven – egyetlen művet alkotott, a KEEC, A Nagy Világ-Regatta c. regényt." (Szégyellem, de minden gyerekessége ellenére kifejezetten kedveltem a könyvet.) Részlet egy kritikából: 'Chipendale le sem tagadhatná magyar származását, annyi magyar utalás van könyvében. Ami nem lenne baj. Sőt! Csakhogy a szerző nem tud elszakadni a szocializmustól, amelyben élt, nem tudja a regényét függetleníteni tőle. Olyan kifejezéseket használ, és az emberi társadalmat is olyan szocialista ideológia alapján képzeli a jövőbe, hogy az egyszerűen megmosolyogtató.'
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!