Már a németek is csak nevetnek a Magyarország elleni újabb támadáson
Egyes uniós intézményekben nagy munkát végezhetnek a választások után.
A valósággal való viszonyt tágan értelmező Heti Válasz siránkozása akkor lenne hiteles, ha megemlékezne arról, hogyan kurvította el a kormány a jobbos kötődésű civil szervezeteket.
„Soros György is tévedhet. Nem volt a legjobb húzása például ösztöndíjat fizetni a nyolcvanas évek végén több pelyhedző állú fiatalembernek, akikből az egyik KISZ-titkár volt, a másiknak pedig az állampárt intézménye volt az első munkahelye, akik aztán mégis elhitették ország-világgal, hogy bizony ők kergették ki a szovjeteket, és hogy ők mekkora demokraták meg liberálisok. Egy amerikai milliárdos azonban, egy csomó felesleges pénzzel a bankszámláin, szükségszerűen nem értheti meg teljesen a Lajtától keletre működő dzsungelpolitikát, ezért marad neki a naiv tenniakarás, a demokratikus küldetéstudat. Soros beleszaladt például az ukrán ellenzék támogatásába 2004-ben, majd végignézhette, ahogy a narancsos forradalom két vezére, Juscsenko és Timosenko politikailag kinyírja egymást, és visszasegíti a hatalomba az oligarchákat. Pénzelte Grúziában a Sevarnadze ellen lázadó Szakasvilit és táborát, akik aztán a demokrácia és a piacgazdaság építése helyett fontosabbnak tartottak az Oroszországgal való háborút, és az ország szétlopását.
Nem tudhatom, hogy Soros most is téved-e, amikor Bajnai Gordon értelmiségi hátországát, vagy éppen Mutyifölde korrupciós ügyeire vadászó Átlátszó portált támogatja. Abban viszont biztos vagyok, hogy a valósággal való viszonyt tágan értelmező Heti Válasz siránkozása akkor lenne igazán hiteles, ha megemlékezne arról, hogyan kurvította el a kormány a jobbos kötődésű civil szervezeteket, és hogyan szárította ki a független szellemi műhelyek és jogvédők anyagi forrásait. És eközben hogyan tömi ki a Fidesz az adófizetők pénzéből a neki kedves, határon túli magyar szervezeteket, pártokat.”