„A pesszimista forgatókönyvek rögeszmés taglalása eltereli a figyelmünket a valódi fenyegetéstől. A legnagyobb gyilkosok egyike továbbra is a szegénység, a könnyen gyógyítható betegségek következtében pedig évente még mindig 15 millióan halnak meg.
A megoldás a gazdasági növekedés. Ha kiemelkedik a szegénységből, a legtöbb ember képes elkerülni a ragályos betegségeket. Kína az elmúlt 3 évtizedben több mint 680 millió embert emelt ki a szegénysorból, világszerte pedig közel 1 milliárddal csökkent a szegénységben élők száma. Ezzel nőtt a születéskor várható élettartam és az élet minősége is.
»A növekedés határai« megjelenése óta eltelt négy évtized azt mutatja, hogy nem kevesebb, hanem több növekedésre van szükségünk. A világkereskedelem bővítése, ami a becslések szerint az évszázad végére akár évi 100 ezer milliárd dolláros haszonnal járna, ezerszer többet érne, mint a félelemből fakadó bátortalan lépések. Ehhez szakítanunk kell a növekedésellenes mentalitással, és hatalmas lehetőségeinket egy fényesebb jövő érdekében kell mozgósítanunk.”