Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Akik ma a bölcsészkarra mennek, mindennek a legalja. Nem beszélnek nyelveket, frusztráltak, mert nem vették fel őket egy komolyabb – jogász vagy közgazdász – szakra, alulképzettek, motiválatlanok.
„Az ELTE BTK-n működő Hallgatói Önkormányzat - az ATV értesülései szerint - az elsőévesek feltételezett faji, vallási és politikai nézeteiről vezet listát. Egy nemrég publikált közvélemény-kutatás szerint az egyetemisták 33 százaléka a Jobbikot támogatja. Az ELTE BTK HÖK amúgy is egy jobbikos kinevelő hely. Hogy lehet ez?
1975 óta van módom közelről figyelni az egyetemistákat. A fejkvóta-rendszer bevezetésével gigantikus méretű óvodává züllesztették az egész felsőoktatást. Ezen belül is, akik ma a bölcsészkarra mennek, mindennek a legalja. Nem beszélnek nyelveket, frusztráltak, mert nem vették fel őket egy komolyabb - jogász vagy közgazdász - szakra, alulképzettek, motiválatlanok. Épp ezért nagyon fogékonyak a Trianon-szindrómára, a történelmünk előző kétezer évét pedig kitöltik hun-magyar mítoszokkal és sámánizmussal.
Mit ért Trianon-szindróma alatt?
Az vitathatatlan, hogy 1920-ban igazságtalanság történt az országgal, de a Trianon-szindrómás mindent Trianon prizmáján keresztül néz, nem foglalkozik az odáig vezető úttal, azzal, hogy a magyar kormányok milyen hibákat követtek el, és ebből ered a Horthy-kultusz is. Számukra Horthy a nemzetegyesítő, akinek sikerült visszaszereznie valamit a területekből. Így aztán a nevéhez nem tapadhat semmiféle folt, kritika nem érheti. Ezek a fiatalok pedig csak nagy jóindulattal nevezhetőek félműveltnek.”