Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Az erre nyitott jobboldaliaknak is el kell fogadniuk, hogy fel kell hagyniuk a szekértábor-logikával, a paranoid ellenségképek gyártásával.
„A másik végletet azok képviselik, akik most azért támadják az Együtt 2014-et, mert nem határolódik el még ennél is keményebben az előző kormányoktól, sőt, hovatovább magától a baloldaltól. A Véleményvezér blog szerint például Bajnai hatalmas öngólt rúgott azzal, hogy »az első száz, szimbolikusnak szánt aláíró között számos olyan figura található, akiknek a neve elválaszthatatlan az MSZP-SZDSZ koalíciótól és annak teljesen hiteltelenné vált hátországától«. Na mármost, nézzünk meg néhányat ezek közül a nevek közül: Kőszeg Ferenc, Kulka János, Török Ferenc, Parti-Nagy Lajos, Fliegauf Bence, Tarr Béla, Mundruczó Kornél, Vargha János, Schilling Árpád, Bojár Gábor, Majtényi László ... tényleg micsoda gáz nevek. A maguk területén nemzetközi hírű írók, költők, rendezők, filozófusok, történészek, közgazdászok. Az érthető, ha egy bizonytalan jobboldali szavazó nem tartja elképzelhetőnek az összefogást Gyurcsány Ferenccel, na de hogy velük sem? Csak azért, mert sok balos van közöttük?
Ebből a megközelítésből nem beszélhetünk összefogásról sem, hiszen ahhoz két fél kell – nemcsak a baloldaliaknak kell elfogadniuk azt a tényt, hogy a »narancsuralmi aknák felszedéséhez« (Schiffer András) szükség van a jobboldal egy részével való együttműködésre, hanem az erre nyitott jobboldaliaknak is el kell fogadniuk, hogy fel kell hagyniuk a szekértábor-logikával, a paranoid ellenségképek gyártásával. Amennyiben a jogállam helyreállítására törekvő baloldaliaknak elfogadható partner a jogállamot és a demokráciát felszámoló Alaptörvényt és sarkalatos törvényeket sorra megszavazó Ángyán József, akkor a másik oldalon nem lehet tabu Bajnai Gordon sem.”