„T. Főszerkesztő-helyettes Úr!
A november 9-én a Magyar Hírlapban megjelent »„Fieldszerző” hadművelet« című szerkesztői cikkében azt állítja, hogy a Fidesz politikus Gulyás Gergely azzal vádolt, hogy az USA alkalmazásában álló kém vagyok. Feltehetőleg az inspirálta felháborító cikkét, hogy a sajtó nem »kapta fel« a tegnapi Magyar Hírlapban megjelent »Titkos Játszmák a Millát segítő mecénás körül« címűcikket, mely idézte Gulyás úrnak az Echo TV »Hangos Többség« műsorában november 6-án elhangzott alaptalan megjegyzéseit.
Nem vagyok kém. S nem voltam soha az USA kormányának, de semmilyen kormánynak sem az alkalmazásában. Ha veszi a fáradságot s elolvassa a »Szerelmes Levelek egy Neonácihoz« címűkönyvemet - mely szabadon letölthető a richard-field.tripod.com-ról - akkor bizonyára rá fog jönni, hogy az egyedüli »küldetésem« a sajátomé volt.
Elnöke vagyok a családi tulajdonban álló, Manor Group cégcsoportnak (www.themanorgroup.com). 1990 nyarán utaztam Magyarországra megismerni egyik kedvenc egyetemi professzorom - aki történetesen magyar volt - szülőföldjét. Szerelmes lettem egy fiatal nőbe, akivel Szegeden találkoztam, s nőül. Családom segítségével egy ingatlanfejlesztő céget alapítottam, amely 15 év alatt 15 projektet valósított meg Magyarországon, többek között 200-200 lakást Budapesten a IX. ill. a XIII. kerületben (a XV. kerületben tervezett 2800 lakásos beruházásunkat a Demszky vezette Főváros megmagyarázhatatlan módon megakadályozta).
2010-ben, megdöbbenve a tisztességesen felöltözött, kukákban élelmiszer után kutató idős emberek, a parkok padján alvó hajléktalanok látványán, ill. azon, hogy néhol hétfő reggelenként az iskolákba az éhségtől félájultan érkeznek gyerekek, megalapítottam az American House Foundation alapítványt (www.amerikaihazalapitvany.hu), abból a célból, hogy élelmiszert biztosítson Budapest legszegényebb kerületeiben iskolásoknak és családoknak, továbbá a Magyar Vöröskereszt által üzemeltetett nappali melegedőkbe és hajléktalan szállóba. Később az év során a Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok megyei szervezetének kezdtünk el tejet és kenyeret szállítani, a jászsági térségben élő rászorult családok javára. A következőévben kiterjesztettük a programot Borsod-Abaúj-Zemplén Megye encsi térségére.
Mint a legtöbb külföldit, engem is megdöbbentett a Jobbik hirtelen erősödése, jóllehet tökéletesen megértettem vonzóerejét azon elégedetlen magyar választókra, akiket bántott a politikai tehetetlenség, a korrupció és a romló gazdasági körülmények. Kísérletképpen a Jobbik liberális alternatívájaként feltűnő LMP számára 2010 tavaszán egy szerény támogatást adtam. Ebből nem csináltam titkot s még számos interjúban is elmagyaráztam indokaimat. Támogatásom feltétel nélküli volt, azzal az egyetértéssel, hogy az LMP etikai okokból tartózkodna a szavazástól, amennyiben arra egy üzleti érdekeltségem miatt kerülne sor. Osztolykán Ágnesen, az LMP parlamenti képviselőjén kívül egyetlen választott LMP vezetővel sem kommunikáltam 2010 óta, s a Gyöngyöspatai eseményeket követően vele sem.
Csak egy cinikus személy, aki azt állítja, hogy »A Nemzetközi Vöröskereszt és a titkosszolgálatok ősi kapcsolata« létezik, meri venni a bátorságot arra, hogy azért engem kémkedéssel vádoljon, amit bárki felelős személy az USA megtett volna, ha hasonló helyzettel találja magát szemben. Tisztában vagyok azzal, hogy Magyarország nem az Egyesült Államok s nekem mint külföldinek »nincs közöm« Gyöngyöspatához. De mint embernek, aki emberek között él, volt közöm. Amint Önnek is. S ha úgy gondolja, ebben egyedülálló vagyok ebben a tekintetben, engedje meg, hogy Barack Obama legutóbbi, jelöltséget elfogadó beszédére, melyben azt mondja, hogy szerelem, jótékonyság és szolgálat ott van azon kötelezettségek között, mellyel a szabadság jár.
Figyelmébe ajánlom, hogy nem hagyok szó nélkül bármely jövőbeni, alaptalan, méltánytalan vádat, s a kiadója jogi eljárásokra számíthat.
Tisztelettel:
Richard Field
Ui.: nincs tudomásom arról, hogy bármely élő vagy elhunyt rokonomat Noel-nek hívták volna.
Lancaster, 2012.november 9.”