„Bár nem vagyok egy Török Gábor, mégis leírnám, szerintem hogyan kellett volna a kormányoldalnak levezényelni a dolgot.
Először is: nem száműzni éjjelre az ügy megtárgyalását. Lehetett tudni, kiszivárgott, amúgy sem szép gesztus, a 106 ezer aláírás már maga bizonyíték volt arra, hogy figyelemmel fogják kísérni mindazt, ami a parlamentben történni fog. Ezt csak súlyosbították a házelnök becsmérlő szavai. Az arrogáns elterelés csak nagyobb figyelmet generált, de ezt sejteni lehetett.
Másodszor: kormányoldalról egy nőt kellett volna megbízni, hogy szólaljon fel. Olyant, aki legalább egy kicsit utánaolvas a témának, majd empatikusan, szelíden elővezeti a jogi ellenérveket a jogszabállyal kapcsolatban. Eztán persze, inkább a páholyban ülő civileknek beszélve, megígéri, hogy mivel komoly és súlyos problémáról van szó, a Fidesz és Kdnp megkeresi a lehetőséget, hogy a megfelelő szociális szervek, civil egyesületek nagyobb támogatást kapjanak, emellett a probléma valódi orvoslását is kidolgozzák. (Mindezt úgy, hogy komolyan is gondolják, természetesen.)
Ennyit kellett volna tenni. A családon belüli erőszak égető problémája a társadalomnak, nem kapcsolódik ideológiákhoz. Az aláírás civil alapon indult, az aláírók között rengeteg Fidesz szavazó is van, ahogy az áldozatok között is, ez a kezdeményezés nem tartozik a politikai bulvárba (v.ö. Gyurcsány éhségsztrájkja), sem az ellenzéki performanszok közé. Ami történt, öngól. Csak egy kis odafigyeléssel, egy kicsit visszavéve az ormótlan erőpolitizálásból sikerült volna még nemet mondani is úgy, hogy megfelelő legyen mindenkinek. De nem ez történt, sőt, látjuk, a történet azóta is csak visszhangzik, és bár a kormánypártok elhatárolódtak Vargától, mégis elég sok szavazatot el is bukhatnak ezen az egy eseten. Úgy is mondhatnám, hogy vissza fog ütni, verve pedig nem jó lenni, egy pártnak, választáson.”