Bochkor kijelentése felháborító

2012. augusztus 04. 14:17

Hogy egy hatszoros világbajnokot pofonnal némítana el, amikor kommentátorként meghatódottan közvetít, azt felháborítónak és visszataszítónak tartjuk!

2012. augusztus 04. 14:17
Horváth Mariann csapattársai
Nemzeti Sport

»Én azért nem hatódtam meg, mert annyira meghatódott a műsorvezetőnő, hogy már zavart... Ez iszonyat volt!... Ott lettem volna, izé, mikrofonnak megnyomom a köhögő gombját, két pofon, és elengedem, na, most beszélhet...«

A fenti mondatok az egyik kereskedelmi rádió reggeli műsorában hangzottak el, egy »sztárriporter« szájából. Ha Bochkor Gábort bármi is befolyásolja abban, hogy egy magyar aranyéremnél elérzékenyüljön, az az ő dolga. De hogy egy hatszoros világbajnokot pofonnal némítana el, amikor kommentátorként meghatódottan közvetít, azt felháborítónak és visszataszítónak tartjuk!

Egykori vívótársunk, Horváth Mariann évtizedeket töltött el a páston, jól ismeri hát a hétköznapok gyötrelmeit. Az izzadságot, az ólmos fáradságot, a kínzó fájdalmakat, amikor menni és menni kell tovább. Akkor is, ha nem jönnek a sikerek, és akkor is, ha a csúcsra ér az ember.

Vasárnap este Szilágyi Áron elérte, ami minden sportoló álma, a kommentátor meghatottsága szólt az olimpiai győzelemnek, és szólt annak a heroikus küzdelemnek, erőfeszítésnek is, amely idáig elvezet, és amelyet talán csak egy egykori élsportoló ismerhet meg igazán.

Egy olyan sportoló – és ezt Bochkor talán nem is tudja – akinek a sikerei csúcsán nem adatott meg, hogy olimpián induljon, hiszen a női párbajtőr akkor még nem volt olimpiai szám. Mariann, ha indulhatott volna, esélyesként lépett volna a pástra. Szilágyi Áron most érte, helyette is megnyerte az olimpiai aranyat. Mint ahogyan mindegyikünkért, mindegyikünk helyett is. Mert az olimpiának ez is a lényege, hogy ott minden magyar sportoló a hazájáért is küzd, és ha nyer, az egész ország vele együtt győztesként ünnepel. Bochkorért is. Hogy ő képtelen ennek az örömét átérezni, az sajnálatra méltó. De hogy a meghatódott riporternőt arcul akarja ütni, az: iszonyat!

Jánosi Zsuzsanna, Kovács Edit, Stefanek Gertrúd, Szőcs Zsuzsanna, Tuschák Katalin

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 272 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nisz
2014. február 09. 12:09
"Egy olyan sportoló – és ezt Bochkor talán nem is tudja – akinek a sikerei csúcsán nem adatott meg, hogy olimpián induljon, hiszen a női párbajtőr akkor még nem volt olimpiai szám." És a levél aláíróinak sem adatott meg, hogy 1984-ben olimpián induljanak, mert bár olimpiai számban vívtak, csak épp az olimpiát bojkottálta az akkori sportvezetés (az MSZMP KB PB utasítására.) A szocialista tábor által szervezett olimpiapótlékon (NDK-s szovjet, bolgár stb sportolók részvételével tartott sporteseményen) a női tőrvívást egyébként Stefanek Gertrúd nyerte. Benne is, Jánosiban is, és a női tőrcsapatban is benne volt egy lehetséges olimpiai arany. Tőlük is elvették a lehetőséget, ha erről most szerényen nem is írtak.
geraz51
2012. október 26. 17:43
Bochkor!Egy nő ÖRÖM könnyeit akarod elvenni két pofonnal?Mi van a te szíved helyén?Azt kívánom neked soha ne érjen olyan öröm amitől kicsordul a könnyed.
justiceforhungary
2012. augusztus 09. 19:52
''GY. F.űegér 2012. augusztus 4. 14:30 Nagyon-nagyon erősen kell törjem a fejem, hogy van-e a magyar médiában nála műveletlenebb, arrogánsabb, bunkóbb alak. '' Ritka madár ez a ''Bocskor''.
Biszku békésen teniszezik...
2012. augusztus 09. 18:21
A magam részéről s mélyen szívembe zártam Mariant.A mai világban példaértékű hogyha valaki ennyire tud örülni mások sikerének.(Sajnos ez nem evidens, mint ahogy Acsádi, Bocskor és társaik példája is jól mutatja - Még ha ezek az élőlények nem is mérvadóak.) A hányinger Bocskor innkább arról értekezzen, hogy mit keresett ezen az egyetemen a 80-as évek elején: "A Humboldt a szovjet időkben: A szovjetizált egyetem 1964-ben A II. világháború után Berlint négy megszállási övezetre osztották, s az egyetem így a Szovjetunió megszállási zónájába került. Ügyeltek arra, hogy ne újraindítsák az egyetemet, hanem új egyetemet hozzanak létre: így alakult meg 1949-ben a Humboldt-Universität zu Berlin, azonban a Humboldtok szellemiségét teljes mértékben mellőzte. Az egyetem teljes mértékben a kommunisták ellenőrzése alá került. Azok a diákok, tanárok, professzorok, akik a tanulás szabadsága ellen tiltakoztak, hamar eltűntek a színről: nem egy ember a gulágokra került. Hogy elkerüljék a kommunisták befolyását, 1948-ban hozták létre Nyugat-Berlinben az amerikaiak támogatásával a Freie Universität Berlint, azaz a Szabad Egyetemet." (wiki) ....házi, nyikhaj, pimasz, nyerítő bolsi vagy Bocskor.(A többitől most tekintsünk el!)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!