„A forgalmazók azt állítják, hogy az alkotókat lehetetlenítik el a fájlcserélők. Nem, a forgalmazók lehetetlenítik el az alkotókat azzal, hogy irtózatos haszonkulccsal dolgoznak, és nem juttatnak nekik egy kicsit többet a bevételből. Inkább megveszik a politikusokat világszerte, hogy rendőrt uszíthassanak családokra, csak mert Garfield-et néznek a monitoron.
Pedig a torrentezésnek jó néhány kulturális előnye van. Például, hogy az alkotások eljutnak a közönséghez. (...)
A fájlcserélőkre lesújtani akaró ACTA-egyezmény és az elmebeteg amerikai program, amely a személyes internetforgalmat akarja ellenőrzés alá vonni, tiszta feudalizmus. De hiába nyüzsögnek az ACTA-kukacok, átrendeződik a világ. Évtizedekig kerestek a forgalmazók dollármilliárdokat, most elérkezett a kulturális piacon is a paradigmaváltás. Ilyen idők járnak: Wikileaks, Arab tavasz, Amerika hanyatlása, válság az eurózónában, Occupy Wall Street, Anonymous és egyéb világrengető dolgok, hogy a mindennapi.hu üstökösszerű feltűnéséről ne is beszéljünk. A nagy hatalmi rendszerek összeomlanak. Vége lesz az Artisjus-uralomnak, vége a Warner Bros-galaxisnak.
Lehet, hogy a most következő időszakot nem a mindenható kopirájt és az elitista profitkultúra uralja majd, hanem a gondolatok és ötletek akadálytalan áramlása. És lehet, hogy az igazi minőség és az eredetiség lesz az érték, nem pedig az, amit egy sznob és korlátolt réteg agyondíjaz. Úgyhogy nyugodtan tanítsuk meg torrentezni a gyerekeinket.”