A túlélés titkai

2011. április 15. 18:56

Dávid Ibolya többször is próbált meggyőzni: vállaljam el az MDF miniszterelnök-jelöltségét. Interjú.

2011. április 15. 18:56

Pedig Dávid Ibolya a napokban azt állította az UD Zrt.-ügyben tett vallomásában, hogy ön tart Orbán Viktortól és az embereitől, s azért támogatta az MDF-et, hogy a Fidesz túlhatalmával szemben legyen más jobboldali párt is. Állítólag többször is tárgyaltak az ön miniszterelnök-jelöltségéről.

Ennek az ügynek a forgató- és szövegkönyvét nem Dávid Ibolya írta, és úgy látszik, most sem ő írja. Ha minden igaz lenne, ami eddig az UD Zrt.-ügyben elhangzott, akkor egyszerre lettem volna az MDF miniszterelnök-jelöltje, Dávid Ibolya legfőbb bizalmasa és támogatója, valamint Almássy Kornél fő segítője, ami még az én kapacitásaimat is meghaladta volna. Az viszont igaz, hogy Dávid Ibolya többször is próbált meggyőzni: vállaljam el az MDF miniszterelnök-jelöltségét, de ezt minden alkalommal habozás nélkül visszautasítottam.

Az ön olvasatában miről szól az UD Zrt.-ügy?

Arról, hogy valójában nincs is ügy: hamisnak bizonyultak azok a vádak, amelyekkel az UD Zrt.-t illették. Az újságírók épp csak a lényegre nem figyelnek. Soha nem kérdezik meg, miként fordulhatott elő egy állítólag demokratikus országban, hogy a titkosszolgálat által rögzített, de a törvények alapján már rég megsemmisítésre ítélt magánbeszélgetések felvételei nyilvánosságra kerültek dekódolt formában. Ez mutatja azt a demokráciadeficitet, ami az országnak ezt az időszakát jellemezte.

És a Fidesz-féle többletdemokráciától nem fél?

Nem használnám a többletdemokrácia kifejezést, mert demokrácia vagy van, vagy nincs. Ami a félelmeimet illeti: sok ember nem rendelkezik azzal a képességgel, ami szerintem a túlélés és a hosszú távú siker alapja. Azaz akkor kell a legjobban vigyázni, amikor minden nagyon jól megy, mert ilyenkor lehet a legnagyobbat hibázni. A túl nagy hatalom leginkább azokra veszélyes, akik gyakorolják, mert könnyebben és gyorsabban hoznak meg döntéseket, s kevés időt fordítanak az előkészítésükre. Ezért bármikor becsúszhat a hiba.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tevevanegypupu
2011. április 16. 07:43
Komolyan csak egyszer kuldok el mindent, de ez a nyuves gep nem szeret engem.
bmucsai
2011. április 15. 20:24
Mert mi is a demokrácia deficit? Ami nem demokratikus, diktatúrára hajaz. A viktátorozók diltatúrája, kordonokkal stb. A "demokrácia féltők" belső világának kivetítése a diktatúrázás. Az se demokratikus dolog, ha az NBH -> Political Capital -> MDF manipulálja a politikát. Ami az UD ügyet illeti, NBH lehalgat hátha talál valamit. A lehalgatott sejti, hogy lehallgatják, ezért úgy tesz, mintha nem tudná, hogy lehallgatják. Az NBH ebben az ügyben azt a biztonsági céget támadja, amely megakadályozta a MOL felvásárlását, az OTP tönkretételét.Ennek cégnek biztosan köze lehet a FIDESZ-hez, túl nacionalista. Az, hogy az NBH idegen érdekekért támad, senkit nem zavart. Az, hogy utóbb döglött kerecsen sólymot (a címer állata az intézménynek) dobtak az udvarára, az jelenthet egy sikeres hatalom átvételt az idegen érdekektől, másrészt hadüzenet az ott dolgozóknak, az idegen érdekek részéről.
smalladam
2011. április 15. 20:20
csányi sándor titka a túlélésre: vedd meg kilóra egész magyarországot
szigno57
2011. április 15. 19:05
"A túl nagy hatalom leginkább azokra veszélyes, akik gyakorolják, mert könnyebben és gyorsabban hoznak meg döntéseket, s kevés időt fordítanak az előkészítésükre. Ezért bármikor becsúszhat a hiba.” Okos ember! Most lehet pocskondiázni...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!