„Az MNV most belső vizsgálatot indított a Fradi-pálya eladásáról szóló szerződés ügyében, és törvényi kötelezettségének eleget téve biztosítja a transzparenciát, vagyis az MNV - Esplanade szerződés másolatát teljes terjedelmében elérhetővé tette a honlapján (az Esplanade részéről aláírók nevét azért kitörölték belőle). Most jutott eszükbe nyilvánosságra hozni, hogy gyanússá vált a szerződés és a magyar állam nevében aláíró volt MNV-vezér is, nem 2008-ban, amikor a szerződést megkötötték. A közérdekből nyilvános adatokról szóló törvényekben nem szerepel olyan passzus, hogy csak a gyanús szerződéseket kell nyilvánosságra hozni. A jelenlegi MNV-vezetés által kötött szerződéseket is csak akkor ismerhetjük majd meg, ha a következő rezsimben gyanússá válnak?
A transzparencia-bajnok Fidesz-kormány által delegált új MVM-menedzsment eközben a bíróságokon az utolsó töltényig harcol a Gyurcsány-kormány idején lezajlott gyanús MVM-ügyleteket feltáró dokumentumok titokban tartásáért. Hiába nyert az LMP közérdekű adatigényléses pert januárban az MVM 2008-as szálloda- és offshore-ügyleteiről szóló belső vizsgálati jelentések nyilvánosságáért, a dokumentumokat nem adták át, nem hozták nyilvánosságra. Hiába nyertem jómagam februárban közérdekű adat-igényléses pert a Társaság a Szabadságjogokért segítségével a Vértesi Erőmű Zrt. ellen a System Consulting Zrt.-vel kötött, az erőművet csődhelyzetbe hozó állítólagos, de Kapolyi által el nem ismert áramvásárlási szerződések ügyében, dokumentumokat nem kaptam, és fellebbezésekkel ezeket az ügyeket a végtelenségig el lehet húzni. Kinek áll ez érdekében?
A közérdekű adatigényléses perekben az állami tulajdonú MVM társaságcsoport a kormányváltás előtt és után egyformán titkolózó perbeli magatartásából egyértelművé vált, hogy az MVM új, már az Orbán-kormány által delegált menedzsmentje sem kívánja nyilvánosságra hozni az általuk is százmilliárd forintosra becsült vagyonvesztés okait. Mindez megerősíteni látszik a bennfentes vélekedéseket, miszerint együtt lop a Fidesz és az MSZP, tehát ezekben az ügyekben politikai háttéralkuk köttettek, és soha nem fog kiderülni semmi. Kíváncsian várom, mi lesz a Fradi-ingatlanok további sorsa, és persze nagyon drukkolok Kubatov Gábornak, aki a becsület és az átlátható gazdálkodás kettős jelszavával kezdte meg regnálását az FTC élén.”