Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Felemelő érzés lenne ezt írni e hasábokon: Barack Obama a republikánusok okulására hazavitte a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának egy példányát.
„Az Egyesült Államok elnöke kiállt ugyanis Újdelhi állandó (permanent) biztonsági tanácsi tagsága mellett, ám hiába határolta el magát ugyanakkor P, úgy is, mint Pakisztán terrorfészkeitől, ez Indiának kevés. Az ott most elvárt kifejezés a terrorállam lett volna. Pedig Obama jó, szinte baráti viszonyba került Szingh miniszterelnökkel, olyannyira, hogy kapcsolatukat a »megkerülhetetlen partner« és »stratégiai viszony« kifejezésekkel írták le. Obama azt mondta, India nem egyszerűen felemelkedőben van, hanem: felemelkedett. Mindez – tekintve Washington és Újdelhi nem mindig felhőtlen viszonyát, lásd még: hidegháború – akkor is nagyon figyelemre méltó, ha közvetlenül a még Indiánál is komolyabb világpolitikai játékos, Kína hatalmas árnyéka provokálja ki a világ két legnépesebb demokráciájának szövetségét. Obama immáron hetedszer (!) találkozik a napokban Hu Jintaóval –vannak közép-európai vezetők, akik egyért is sokat adnának –, de nem Pekingben, mert a kínai fővárost ezúttal feltűnően elkerüli, miközben Indiában leragadt három napra. Ilyen hosszasan még sehol nem vizitált.(...)
Felemelő érzés lenne ezt írni e hasábokon: tíznapos európai útján Barack Obama elidőzött az Európai Parlamentben, háromszor is tárgyalt Van Rompuy és Barroso elnökökkel. Bécsből átugorva azt hangoztatta az esztergomi Suzuki-gyárban: modellértékű, ami ott történik, és a republikánusok okulására hazavitte a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának egy példányát. Nagyon úgy tűnik azonban: a világ másról szól.”