„- Becslése szerint mekkora bevételtől eshet el az illegális letöltések miatt?
- A Fehér Sólyom nevű kiadóm csak a saját kiadványaimat jelenteti meg, ennél kisebb, egyszerűbb vállalkozás aligha létezik. Négy év munkája van A katona imája című új albumban, sok érzelmi és anyagi ráfordítás: vonóskari felvételek, nagy stúdió, rengeteg munka, aki akarja, csaknem kétórányi werkfilmben ellenőrizheti le a videómegosztókon vagy a CD-hez adott ajándék DVD-n. Ha a saját munkát nem számolom, a konkrét anyagi ráfordítás valahol hatezer példánynál térülne meg. Viszonylag egyszerű belátni, hogy nem ez a világ legnagyobb biznisze. Nem lehet megmondani, hányan töltik le hobbiból, esetleg kifejezetten károkozási szándékkal az anyagot. Mindenesetre biztos, hogy potenciális vásárlók is töltenek: nem lehet nem észrevenni, hogy milyen észvesztő mértékben zsugorodik évről-évre a lemezpiac. Ebben a torrentezés szerepe letagadhatatlan, baromi nagy kárt okoz, elsősorban olyan kis országok zenészeinek, előadóinak, mint Magyarország. Pásztor László, a Neoton gitárosa és az mTon kiadó vezetője ezt úgy fogalmazta meg, hogy a torrentezés elvégezte itthon azt a piszkos munkát, amit a kilencvenes évek kazetta- és CD-hamisítóinak nem sikerült. (...)
- Ön min hallgat zenét? Előfordult már, hogy egy számot, albumot nem tudott beszerezni semmilyen legális formában, ezért letöltötte mondjuk torrentről?
- Nincs különbség, csak jobban indokolható. Ódivatú srác vagyok, CD-n hallgatok zenét, ha mp3-at töltöttem le, akkor is CD-re írtam ki. Ritkaságokat régen a lemezboltból lehetett beszerezni: ma azért nem lehet, mert a lemezboltok bezártak és a nagyobb műszaki boltok lemezosztályai is egyre kisebbek. A minden képzeletet meghaladó fájlmegosztás miatt néha már az sem tud lemezt venni, aki szeretne, mert egyszerűen nincsen hol.”