Miért is vagyunk mi ott?

2010. augusztus 26. 09:23

Nem még több kiküldött magyar katona vagy a katonák hazarendelése hiányzik, hanem az értelmes, lényegi vita.

2010. augusztus 26. 09:23
„Irak és Afganisztán két külön történet, annyiban mégis hasonlítanak, hogy a magyar választók legfeljebb szörnyű fogolykínzások és magyar katonahalálok kapcsán hallanak az ott történtekről – s teszik fel esetleg magukban a kérdést: miért is vagyunk mi ott? A politika a válaszok megtalálásában ugyanolyan érdektelen most is, mint korábban volt. A miniszterelnök nem szólal meg, a honvédelmi miniszter szerint az elhunyt magyar katona »az afgán nép fejlődését és jólétét támogatta munkájával«, az MSZP források rendelkezésre bocsátásáról beszél, a Jobbik közleményében csapatkivonást emleget, az LMP pedig a vizsgálat nyilvánosságra hozatalát tartja fontosnak.

Rutinpolitika, értékelhető érvek nélkül. Remélem érthető: nem még több kiküldött magyar katona vagy a katonák azonnali hazarendelése hiányzik, hanem az értelmes, lényegi vita. A válaszok a miértekre. Hogy a zsigeri és érzelmi reakciókon túllépve tudjuk eldönteni, helyesen teszi-e a mindenkori kormány, amikor - lelkesen vagy csendesebben - kiáll a magyar szerepvállalások mellett.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gudmen
2010. augusztus 27. 02:42
Hogy honnan és miért indult a háboru, aminek következményeként 30 éve modszeresen irtják az afgánokat, mikor az oroszok..mikor az amerikaiak külön, vagy éppen pakisztáni segitséggel.Egy figyelemre mélto adat ezek után: 1000! milliárd dollárnyi ásványkincset rejt az afgán föld. No comment.
várúr
2010. augusztus 26. 17:03
Épp nemrég támadtak meg a tálibok gázzal néhány lányiskolát. Ha a NATO nem lenne ott, csomó firkász az emberiesség nevében ezért nyína. Nincs olyan messze az afgán rablóhorda, hogy derűsen hátradőlhessünk felebarátaim. A paki atom még közelebb van. Ez a tét.
larry
2010. augusztus 26. 16:40
Messziről minden olyan egyszerű. A nagy gonosz amerika a seggnyaló csicskásaival, mint mi, odamegy, és megpróbálja elnyomni az afgán népet, hogy megszerezze az ásványkincseit, meg hogy piacot csináljon magának. Hülyeség. 1. Az afgán nép egy többnemzetű, generációk óta háborúkban és anarchiában élő, ebből fakadóan többségében tanulatlan nép. Hol gengszterek, hol vallási köntösbe bújtatott extremisták, hol velejéig korrupt politikusok ülnek rajtuk. Mikor, hol melyik. A tanulatlan többségből nagyon könnyen toboroz mindegyik. Mindkettőnek érdeke, hogy ne épüljön iskola, kórház, út stb. Ez elsőre bullshitnek tűnik, pedig nem az. Az a baj, hogy ezekbe a dolgokba akkor kellett volna egy valag pénzt beleönteni, amikor még Amerika jóbarát volt, aki fegyvert adott, hogy kizavarják az oroszokat. 2. Magyar érdek? Nem csak politikai érdekek léteznek. Ha a heroint említem, már az bőven elég lenne, de rengeteg, akár áttételes érdek létezik. Emigráció, biztonság stb. Ez is elsőre bullshit, de tényleg van értelme. 3. Pakisztán a szomszéd. Egyrészt atomhatalom, másrészt korántsem olyan stabil állam, mint ahogyan ezt gondolhatnánk egy atomhatalomról. Sokkal inkább az ún. nemzetközi terrorizmus fészke, mint Afganisztán. Az afgán "ellenállás" hátországa, bizonyos területeken nyomokban sincs hatalma az államnak. Erre még rájön az árvíz. Teljesen homályos, hogy mi lesz ott akár öt év múlva. Menjen haza mindenki Afganisztánból, és minden jó lesz, mert a hős afgán nép majd felvirágoztatja magát! A heroinbárók, hadurak, meg az elborult tálibok meg majd szépen visszavonulnak boldogan, "igen, megcsináltuk, szabadság", Juszuf, a kecskepásztor fia pedig leül az íróasztalhoz, és megtervezi a kandahári egyetem főépüléetét. Ja, várjunk! Nem tud olvasni.
Jancika
2010. augusztus 26. 15:29
Eleve hibás hozzáállás a "magyar érdekekről" vitatkozni Afganisztánban. Hello Mindenki! Nato tagországnak lenni aztat jelenti, hogy ha majd 20 év múlva pl. megint jönnek az orosz repzajok, akkor amerikai gépek takarítják el őket. Meg azt is, hogy ha szövetségi szinten az a döntés születik, hogy a zuluk veszélyeztetik a NATO érdekeit, akkor lelkes magyar katonák mennek zuluföldre gyilkolni. Eztet vállaltuk!!!! A szerződéses katona meg erre írt alá. Ha jó sok csapatot küldönk, akkor majd magyar cégek is beszállhatnak a radioaktív törmelék eltakarításába, miután lebombáztuk egész Afganisztánt. S ez jó! (nem irónia, dolgok így működnek)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!