Most mindenki róluk beszél: magyarok és fiatalok – megnéztük, hogyan és kikkel készülnek a hazai csapatok az NB I-es rajtra

Mandiner-körkép az élvonalbeli labdarúgóklubok játékoskereteiről a 2025–2026-os idény rajtja előtt.

Hajdú B. István szerint évek óta ellenőrizetlenül ömlik a pénz a magyar futballakadémiákba, mégsem látszik az eredménye.
Hajdú B. István hétfő este az M4 Sport Góóól!2 című műsorában éles kritikát fogalmazott meg a magyar futball kiemelt akadémiáival és az újonnan bevezetett 3+2-es fiatalajánlással kapcsolatban. A legendás kommentátor szerint évek óta súlyos pénzek áramlanak ezekhez az intézményekhez, de ennek látható eredménye alig van.
Itt éveken keresztül hihetetlen mennyiségű pénzt kaptak kiemelt akadémiák azért, hogy játékosokat neveljenek. Hibának tartom, hogy ezért semmifajta ellenőrzés nem volt. Felvették a pénzt, aztán történt, ami történt – jobbára semmi…”
– mondta.
Ezt is ajánljuk a témában
Mandiner-körkép az élvonalbeli labdarúgóklubok játékoskereteiről a 2025–2026-os idény rajtja előtt.
Hajdú B. szerint nem sportszakmai, hanem elsősorban gazdasági kérdés, hogy mire költötték az állami támogatásokat, és miért nem nőtt ki több meghatározó játékos ezekből a műhelyekből. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy
mint a magyar futball szurkolója, nyilván örülnék, ha minél több tehetséges magyar játékost látnék a pályán, ugyanakkor azt is szeretném, hogy minden csapat a legjobb csapatával álljon fel.”
A kommentátor a fiatal játékosokra vonatkozó ajánlások gyakorlati nehézségeire is rávilágított. Úgy látja, a kluboknak szinte úgy kell vigyázniuk az U21-es játékosokra, „mint a hímestojásra”, hiszen ha egy fiatal a nemzetközi kupában megsérül, az akár a bajnoki fiatalajánlás teljesítését is veszélybe sodorhatja.
Ezt is ajánljuk a témában
„Ez nagyon komoly szám” – Dibusz ezt a Mandinertől tudta meg.
Végül az Újpest döntését is méltatta, amely nem kíván megfelelni a 4+1-es szabálynak, mivel a klub szerint ez gazdaságilag nem éri meg. „Tökéletesen megértem az Újpestet... ne sakkozzon az edző azzal, hogy kit-kivel kell lecserélni, mert nekünk így éri meg jobban” – fogalmazott, majd hozzátette: „az utolsó pillanatban hozni egy ilyen döntést, az minimum kétséges.”
Nyitókép: MTI/Cseke Csilla