Döntött a FIFA: a Ferencváros alapembere mostantól svájci válogatott lehet

Stefan Gartenmann korábban a dán korosztályos válogatottakban szerepelt.

A nemrég a svájci válogatottba behívott bekk igazi vezéregyénisége a hullámzó Ferencvárosnak, és természetesen csak egy forgatókönyvet ismer: a bajnoki címről szólót.
A csakfoci.hu-nak adott interjút a Ferencváros dán védője, a nemrégiben nagyapja révén a svájci válogatottba is behívott Stefan Gartenmann. A 28 éves bekk beszélt sok más mellett a Fradi nemzetközi megítéléséről, Pascal Jansen váratlan távozásáról, az őt váltó Robbie Keane-ről, és természetesen az NB I-ről, az egyre éleződő bajnoki versenyfutásról is.
Ezt is ajánljuk a témában
Stefan Gartenmann korábban a dán korosztályos válogatottakban szerepelt.
A jelenleg a Puskás Akadémia mögött kétpontos hátránnyal második FTC-játékos a bajnoki versenyfutással kapcsolatban nem kertelt, kerek-perec kijelentette: tragédiaként élnék meg, ha a klub nem tudná megvédeni címét.
Engem biztosan nagyon rosszul érintene, az maga lenne a tragédia. A Fradinál az elsődleges cél mindig a bajnoki cím megnyerése, tehát számunkra nincs más forgatókönyv.
Kezdünk kiegyenesedni, mérkőzéseket nyerni, jó formába lendülni, ha ezt visszük tovább, akkor szerintem elég lehet ahhoz, hogy a végén mi emeljük magasba a trófeát. Tudjuk, mi a dolgunk, ha most elkezdenénk a Puskás Akadémiával foglalkozni, akkor az többet ártana, mint segítene. Klisének hangzik, de nekünk az összes mérkőzésünket meg kell nyerni, és akkor bajnokok leszünk.”
A legfőbb riválist PAFC-ot rendkívül szervezett csapatként jellemezte, hozzátéve ugyanakkor, hogy neki hátvédként a totális támadófutballt előnyben részesítő Paks ellen volt a legnehezebb játszania. A dán Midtjyllandtól a zöld-fehérekhez érkező Gartenmann megosztotta személyes tapasztalatait a magyar és a dán élvonal, akadémiai rendszer közötti különbségekről is.
Ezt is ajánljuk a témában
Megállíthatatlan a legutóbb mesternégyessel sokkoló csatár, már a gólkirályi címért is bejelentkezett.
Mint mondta: „Kiegyenlítettnek látom a két bajnokságot, Magyarországon szerintem nehezebb a csapatok zöme ellen játszani, itt ugyanis többen azt a stratégiát választják, hogy kontratámadásokra játszanak, míg Dániában inkább azt látni, hogy a kiesés ellen küzdő csapatok is próbálnak kombinatív, közönségszórakoztató játékot mutatni a bajnoki címért harcoló riválisaik ellen. Ami a kérdés másik részét illeti:
Dániában nagy hangsúlyt fektetnek az akadémiákra, ez minden csapatra igaz. Noha nincs olyan sok rálátásom erre, de az ott lévő munka mindig arra ösztönöz, hogy jobb és jobb legyél, hiszen a győzelem mellett az egyéni fejlődés is fontos. Ebben érzésem szerint egy lépéssel előrébb tart a dán akadémiai rendszer.”
A kiélezett bajnoki versenyfutás a hét végén folytatódik: a listavezető PAFC vasárnap a Győri ETO-hoz, az FTC a Zalegerszeghez látogat, míg a Fradi mögött két ponttal harmadik Paks az MTK otthonában lép fel péntek este.
(Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt)