Mint ismert, továbbra sincs megnyugtató fejlemény a botrányosan hosszúra nyúlt ügyben. Az olimpiai bronzérmes magyar úszó a Svájci Legfelsőbb Bírósághoz fordulhat, miután doppingvétség miatt négyéves eltiltással sújtották, fellebbezését pedig a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elutasította. Mint vallotta, soha életében nem doppingolt, méltatlanul büntették meg. Úgy véli, az ellene hozott döntés nemcsak őt érinti, hanem az egész sportvilág számára üzenetet hordoz, hiszen ha őt ilyen módon elmarasztalták, az bárkivel megtörténhet.
„A svájci jogban ötféle esetkör van, amire hivatkozva lehet ilyen keresetet beadni és mi mindegyikre tudtunk érdemi előterjesztéssel élni, azaz Tamás esetében szinte az összes, svájci jogszabályban megjelölt jogalap fennáll. Hogy mi lehet ebből? Számunkra a legjobb forgatókönyv az, ha már Svájcban igazságot szolgáltatnak és Tamás ártatlanságát kimondják, de az a lehetőség is fennáll, hogy az ügy visszakerül Magyarországra további ügyintézésre” – tette hozzá az ügyvéd.
Kenderesiék Magyarországon is léptek és büntetőeljárást kezdeményeztek a vélelmezett szabálytalanságok miatt.
„A szabálytalanul kezelt mintákkal kapcsolatban többek között, szerkesztőprogramokkal összetákolt iratokban érkezett meg az indoklás.
Bizonyos dokumentumok kelte és hitelessége kapcsán komoly aggályok vannak, azaz igazságszolgáltatás elleni bűncselekmények gyanúja merült fel, a kivizsgálásuk folyamatban van”
– fogalmazott dr. Hergenrőder Tamás, aki azt is kijelentette, a büntetőeljáráson és svájci eljáráson kívül az alapjogi sérelmek okán alkotmányjogi vonatkozásban, illetve törvényességi felügyeleti vonatkozásban is folyamatban van több eljárás kezdeményezése.