Össztűz alatt Németország: nemcsak a kormány omlott össze, de az energiaválság is berobbant
A Scholz-kormány bukása csak nyitánya annak a válságfolyamatnak, amelybe Berlin az elmúlt évekbe kormányozta magát az elhibázott energiapolitikájával.
A dolognak csak egy szépséghibája van: nincs olyan ország, hogy EU, és a hivatalos statisztikába is külön Németország, Franciaország, Lengyelország, Spanyolország stb néven fognak bekerülni a sportolók által nyert medáliák.
Nyitókép: AFP/ Anadolu Agency/ AFP
„Európa újra vezeti az éremtáblát” – posztolta büszkén Guy Verhofstadt belga liberális politikus az X-en.
És valóban, a mellékelt táblázatból kiderül: az EU-s országoknak eddig 7 aranyuk, 10 ezüstjük, valamint 11 bronzérmük van (köztük Muhari Eszteré), miközben
a második Kína 5 aranyat, illetve 2-2 ezüstöt és bronzot gyűjtött eddig.
A dolognak csak egy szépséghibája van: nincs olyan ország, hogy EU, és a hivatalos statisztikába is külön Németország, Franciaország, Lengyelország, Spanyolország stb. néven fognak bekerülni a sportolók által nyert érmek.
Már csak az a kérdés, hogy mit akar ezzel üzenni az egykori EP-képviselő: lehet-e akkor örülni a sportolók teljesítményének, de csak összeurópai kontextusban?
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.