Össztűz alatt Németország: nemcsak a kormány omlott össze, de az energiaválság is berobbant
A Scholz-kormány bukása csak nyitánya annak a válságfolyamatnak, amelybe Berlin az elmúlt évekbe kormányozta magát az elhibázott energiapolitikájával.
Az állami pénzen és gyeplőn tartott nemzeti televíziótól nem várható más, csak az, amit a legfőbb szurkoló hallani-olvasni akar.
Nyitókép: MTI Fotó, Beliczay László
„Nálunk pedig részint bekövetkezett a megvilágosodás, azaz néhányan hirtelen okosabbak lettek a svájciak elleni 1-3-tól, mondván: pusztán annyi történt, hogy kikaptunk egy jobb csapattól – érdekes módon Kölnig erre nem derítettek fényt – vagy olyan »szakértői« elemzésekkel magyarázták a sima vereséget, amelyek feneketlen mélysége szerint a svájciak már kezdettől fogva húzták az időt…Valójában miért az időt húzták volna, amikor a labdát is lazán húzogathatták?
Az állami pénzen és gyeplőn tartott nemzeti televíziótól, rádiótól, sportújságtól azonban nem várható más, csak az, amit a legfőbb szurkoló hallani-olvasni akar. A skót szakvezető azonban nyugodtan – már amennyire nyugodtan – nevezheti »müncheni mészárlásnak« a nyitányt, és nyíltan vállalhatja: az utóbbi 72 órát azzal töltötte, hogy megpróbálja helyrehozni azt a kárt, amelyet csapatának okozott. »Lehet, túl sok információval tömtem tele a játékosok fejét; már azt sem tudták, mit csináljanak labdával vagy a nélkül.« Majd arra a kérdésre, hogy mit tesz másként ma a svájciak ellen, azt válaszolta: »Igyekszem megelőzni, hogy megint öt gólt kapjunk.«
Jó volna, ha a magyar válogatott sem szedne be újra hármat, de ez az ellenfél erőssége és honfitársaink védelmének meghökkentő kölni gyengesége miatt korántsem garantálható. Az 1-3 is fájdalmas volt, ám a leginkább a hátsó sorok és a középpályás négyes teljes zavara sajgott. Már-már olyan volt, mint a foghúzás, amely kedden elkerülte Stuttgartot, mivel a ma este 6 órakor kezdődő német–magyar találkozónak otthont adó városban sztrájkba léptek a fogorvosok. Azért nem dolgoztak, mert szerintük »lehetetlenek« a munkakörülmények: túl sok a bürokratikus kötelezettség, nincs elég szakképzett asszisztens, mindezek miatt alig jut idő a betegekre, ráadásul megnövekedtek a költségek…
Én azért azt hiszem, a magyar fogorvosok többsége cserélne velük; egy stuttgarti valószínűleg el sem tudja képzelni, milyen a klíma, mondjuk, a pesti Szentkirályi utcai sürgősségi ellátáson.”
Kapcsolódó cikkek a Foci Eb 2024 aktában.
Minden város előrukkolt specialitásokkal, amelyek népszerűnek bizonyultak a torna során.
A világ legnagyobb üzlete, ekkora profitrátával senki sem dolgozik.
Csányi Sándor a sportnapilapnak adott interjújában őszintén fogalmazott az Eb-n nyújtott teljesítménnyel kapcsolatban.