Hősies helytállás: végül hetedik lett a magyar férfi vízilabda-válogatott
Ötméteresek után 18-16-ra győztünk a montenegrói csapat ellen.
Pont annyi büntetést kaphat, amennyivel lemarad a párizsi játékokról. Nagy érvágás lesz a hiánya a válogatottnak.
Nem a doppingolás által leginkább fertőzött sportág, de a vízilabdában is előfordul időnként egy-két kirívó eset. A február közepén véget ért dohai világbajnokság közben tűnt el egy játékos, mint mostanra kiderült, nem önszántából. A montenegrói válogatott egyik legnagyobb jelenlegi erőssége, a balkezes Aleksza Ukropina nem véletlenül hiányzott a vb utolsó napi helyosztójáról, a Montenegró-Magyarország mérkőzésről. A szerbiai születésű, de a montenegrói válogatottban játszó 25 éves játékos a spanyolok elleni elveszített negyeddöntő után pozitív doppingtesztet produkált – szúrta ki a vlv.hu.
Ezt is ajánljuk a témában
Ötméteresek után 18-16-ra győztünk a montenegrói csapat ellen.
Az OSC-Újbuda együttesében (2018-2020) is megfordult pólós ügyét hazája szövetsége nem hozta nyilvánosságra, de a nemzetközi szakportál, a Total Waterpolo beszámolt a részletekről.
„A 25 éves hercegnovi férfi
egy általa használt inhalációs gyógyszer miatt bukott meg a teszten, amiről nem sejtette, hogy doppingvétséghez vezet.
Ennek eredményeként Ukropina nem kért terápiás felhasználási mentességet (TUE), amely lehetővé tette volna számára, hogy egészségügyi okokból szankciók nélkül használja az anyagot” – számol be a lap az ügyről. Hozzáteszik, hogy ez a felelőtlenség minden bizonnyal súlyos következményekkel jár, a sportoló valószínűleg nem vehet részt a párizsi olimpián. Ukropina kulcsember Vladimir Gojkovics generációváltáson átesett, egyre inkább az élmezőnyhöz újra felzárkózó csapatának.
„Aleksza Ukropina montenegrói vízilabdázót legalább hat hónapra eltiltják, miután tiltott szert mutattak ki aszervezetében, így lemarad a párizsi olimpiáról. Most a hónap végéig kell magyarázatot adnia a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségnek (WADA). Ukropina felfüggesztése rávilágít annak kritikus fontosságára, hogy a sportolók teljes mértékben tisztában legyenek a doppingszabályokkal és az általuk használt szerekkel.”
Ezt is ajánljuk a témában
Tiltott szer használata miatt nagyon komoly, négyéves eltiltást kapott Máté Tamás, a Ferencváros atlétája.
Ezt is ajánljuk a témában
Illyés Laura ügye véget ért, de számos tanulsággal szolgál. Kérdés: mi vár az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamásra?
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor