Szöllősi György szerint az amerikaiak részéről udvariatlanság, hogy ügyeskedéssel gyanúsítják a magyarokat, és nem gondolja, hogy a magyar turistáktól, hivatalnokoktól, diplomatáktól kellene félteni az Egyesült Államok mindennapjait, hiszen sokkal nagyobb számban és kevésbé ellenőrzött módon is érkeznek a hírek szerint az USA területére a kontinensen belülről bevándorlók. Úgy látja, egyébként sem biztos, hogy jó üzenete van annak, ha az Egyesült Államok jelenlegi demokrata adminisztrációjának a budapesti képviselői döntik el, hogy kinek jár, és kinek nem jár magyar diplomata útlevél. „Az én esetem ebből a szempontból még inkább egyértelmű, hiszen nem egyszerűen egy diplomata útlevél mellé igényelt számomra diplomata vízumot a külügyminisztérium, hanem nagyköveti státuszban kérte a beutazásom engedélyezését, a külügy hivatalos delegáltjaként. Diplomata útlevele ugyanis nem kizárólag szigorúan véve diplomataként dolgozó kollégáknak lehet” – jegyezte meg.
Sportújságíróként nem érzi feladatának, hogy politikai összefüggéseket világítson meg, de a magyar kormánytagok meglepett reakcióiból és abból kiindulva, amit a sajtón keresztül küldött félhivatalos amerikai válasz tükröz,
nem tud nem arra gondolni, hogy az amerikai nagykövetség lépése politikai üzenet.
„Ezzel együtt nagyon csodálkozom rajta, hogy éppen az én esetemen keresztül kell példát statuálni és politikai üzenetet küldeni Magyarországnak” – fogalmazott a főszerkesztő, aki kérdésünkre elmondta azt is, hogy ezzel meghiúsult az utazás célja, hiszen nem tud részt venni a pénteken rendezett Árpád-kupán. „A lényeg, a nagykövetség eljárásának konkrét eredménye mégis az, hogy megakadályozták, hogy a Chicagóból és az amerikai kontinens különböző részeiből érkező magyarok meghívásának eleget téve részt tudjak venni ezen az eseményen, és az egyéb tervezett hivatalos találkozókon” – tette hozzá.