Elszólta magát a volt ukrán külügyminiszter: „Egyszerűen megölnénk a gazdákat egész Európában” (VIDEÓ)

Őszintén beszélt Ukrajna uniós csatlakozásának következményeiről.

Karrierdiplomata, Ukrajna külügyminisztere 2020. március 4. és 2024. szeptember 4. között. A „mindent vissza” elv képviselője, 2022. májusában közölte, nem csak a 2022-ben, hanem a 2014-ben elfoglalt területeket is vissza kell foglalni. Tavaly szeptemberben hirtelen lemondott.

Őszintén beszélt Ukrajna uniós csatlakozásának következményeiről.


A Fidesz frakcióvezetője idézte a volt ukrán külügyminisztert, aki szerint Ukrajna jelenlegi állapotában nem áll készen az uniós tagságra.


Dmitro Kuleba szerint sem Ukrajna, sem az Európai Unió nem áll készen az ukrán EU-csatlakozásra.


Nem filozofál és emberijogozik, hanem cselekszik. Csak mosolygok azokon, akiknek illúzióik voltak.


Dmitro Kuleba szerint Volodimir Zelenszkij elnök új rendelete kifejezetten arra irányult, hogy megakadályozza a vele kritikus volt diplomaták távozását az országból.


Bezzeg Ukrajna demokráciája!


Nekünk a béke jogáért kell megküzdenünk.


Ukrajna volt külügyminisztere figyelmeztet: a NATO léte azon múlhat, hogy a brit anyák elfogadják-e, hogy fiaik meghaljanak más országok védelméért – különben Európa ugyanabba a hibába esik, mint 1939-ben.


A háború árnyékában Ukrajna nem csak a fronton, de a diplomácia terén is hadjáratot folytat – Magyarország ellen.


Három év szakértői előrejelzéseit és a háborús fejleményeket összevetve egyre világosabb, hogy az optimista várakozások rendre alulmaradtak a hadműveleti valósággal szemben – olvasható a Faktum tényellenőrző portál elemzésében.
