A világ pénzét követeli Oroszország a Google-től
Akkora bírságot szabtak ki az amerikai cégre, ami sokkal több az egész világ össztermékénél.
Azzal vádolják a vállalatot, hogy az adománygyűjtő napokon egyszerűen a spam mappába továbbítják a kiküldött leveleiket. Újabb felvonás a Big Tech cégek elleni háborúban.
Nem várt tovább és lépett az amerikai republikánusok országos vezetősége. A Republikánus Nemzeti Bizottság (RNC) perre készül a Google ellen, amiért annak levelezőrendszere spam mappákba küldi a támogatókhoz írt e-mailjeit.
Ronna Macdaniel, az RNC elnöke úgy fogalmazott: immár hét hónapja tart a Gmail különös gyakorlata, amely mindig az utolsó héten kezdi el a testület kiküldött e-mailjeit a címzettek spam mappájába tenni. Az utolsó hét hangoztatása azért különösen fontos, mert ekkor írnak levelet a stabil, állandó, valamint a potenciális adományozóknak. Az RNC keresetében azt állítja,
Ronna McDaniel rámutatott: a hónap végi e-maileket az önként feliratkozó támogatók kapják, szó sem lehet tehát valós spamről, így arról sem, hogy az egyébként jól megszokott adománygyűjtő e-maileket a felhasználók tömegesen jelentették volna a Google-nek. „Mégis, hónapról hónapra – óramű pontossággal – közvetlenül az érintett időszak előtt a Google blokkolni kezdi az e-mailjeinket. Ezért felelősségre kell vonni” – mondta.
A Google természetesen elutasította a vádakat. José Castañeda, a vállalat szóvivője reagálásában elmondta: „többször elmondtuk már, hogy nem szelektáljuk az e-maileket politikai hovatartozás alapján. A Gmail spamszűrője a felhasználó tevékenységét tükrözi”. A szóvivő azt is nyomatékosította, hogy a cég messzemenőkig együttműködik a Szövetségi Választási Bizottsággal (FEC), amely kifejezetten jóváhagyta a vállalat politikai szereplők által küldött e-mailekre vonatkozó stratégiáját, amely maximalizálni igyekszik a levelek kézbesíthetőségét.
Az RNC erre azt válaszolta: érdekes és gyanús tény, hogy
Hozzátették: a pártot különösen érzékenyen érinti a Google beavatkozása a finanszírozási területbe, hiszen november 8-án félidős választásokat tartanak az Államokban, ahol a republikánusok számára a kongresszusi többség megszerzése a tét.
A republikánusok régóta vádolják a Big Tech cégeket (Google, Meta, Twitter) a konzervatív nézetekkel szembeni diszkriminációval és a szólásszabadság elnyomásával.
Fotó: 123rf