Miután Trump végleg leszámolt a woke-transzgender-pc-cancel culture diktatúrával, vajon mi lesz a rettegtetés tárgya?
Csak úgy kíváncsiságból.
Augusztus 19-én jelent meg Gene Weingarten újságíró-humorista indiai ételeket kritizáló cikke a Washington Post hasábjain, amelyre lecsapott az eltörléskultúra, mondván a cikk kirekesztő és gyarmatosító hangvételű volt.
Legújabban Gene Weingarten, kétszeres Pulitzer díjas újságíró, a Washington Post humor rovatának vezetője került az eltörlés kultúra (cancel culture) húsdarálójába, miután azt merte írni az indiai konyháról, hogy az egész konyha teljes egészében egyfajta fűszerre épül, a curryre. Egyébként az egész cikk komolytalan, vicces hangvétellel íródott, az ételkritikusnak állt újságíró humoros próbált lenni.
A rovatvezető indiai ételek megkóstolása utáni élményeiről számolt be az amerikai lapban. „Kényszeríteni sem lehetne arra, hogy megegyem ezeket az ételeket” – írta az ominózus cikkben.
„Szereted az indiai ételeket, ha szereted a curryt” – fűszerezte kritikáját Weingarten. Véleménye szerint „olyan ez, mintha a franciák elfogadtak volna egy olyan törvényt, amely előírja, hogy minden ételt tele kell nyomni pürésített csigákkal.”
Padma Lakshmi, egy indiai-amerikai író és modell egy tweetben fakadt ki az ételkritikusra, amelyben gyakorlatilag rasszistának nevezte: „Mi a fene ez a fehér hülyeség?” – írta, utalva arra, hogy
A modell nem csak az ételkritikust, de a Washington Postot is savazta, gyarmatosító hangvételűnek bélyegezve a cikket és a lapot, ahol az megjelent.
Mindy Kaling indiai amerikai színésznő és forgatókönyvíró a Twitteren azt írta: „Nem szeretsz egy konyhát? Rendben. De elég furcsa, hogy kihívóan büszke vagy arra, hogy nem szereted azt a bizonyos konyhát. Csendben is lehet valamit nem kedvelni.”
Weingarten, akinek a helyzetét nem könnyíti, hogy 69 éves heteró fehér férfi, a nyomás hatására hétfőn egy bocsánatkérő üzenetet tweetelt, elismerve, hogy sértő volt a cikke.
„Az elejétől a végéig arról szólt az írásom, hogy milyen infantilis és tudatlan f***fej vagyok” – vezekelt nyilvánosan Weingarten. Azt is hozzátette, hogy már bánja, hogy az egész indiai konyhát kritizálta és nem csak egy bizonyos ételt.
A tweet közzététele után Weingarten a CNN Businessnek azt mondta, hogy „az embereknek nem kellett volna komolyan vennie ezt a cikket, mivel én sem vettem magam komolyan”.
Habár a bocsánatkérés után leszálltak az ételkritikusról, azt a bizonyos cikket átírták, hogy ne legyen senki számára sértő, tehát sikeresen darált az eltörléskultúra húsdarálója.