Helyben nagy piaca lesz a quebec-i zenének
Nathalie Roy kulturális miniszter sajtótájékoztatóján úgy nyilatkozott, hogy véget ért a jogdíjmentes liftzenék ideje. Arról is beszélt, hogy megdöbbent, amikor a Kulturális Minisztériumban egy amerikai előadó dalát kellett hallgatnia, miközben várakozott a liftre.
A döntés alapján azonnal hatályba is lépett az intézkedés, mely szerint a kormányzati intézményeknél és a kiemelt vállalatoknál csak quebec-i zenét szabad játszani ezután.
Francia, indián és angol nyelvű dalok szólnak majd
A Kulturális Minisztérium szerint a felhasznált szöveges zene 90 százaléka franciául fog szólni. A fennmaradó 10 százalék pedig angol és az őslakos indiánok nyelvén hallható dalokból áll majd. A helyi zeneipar és művészek, illetve a koronavírus járvány idején létrejött zenei alkotások népszerűsítésére irányuló kezdeményezés részeként, a kulturális miniszter egy 1,1 millió dolláros beruházást is bejelentett.
A liberális kanadaiak is kiemelten kezelik a kultúrát
A projekt nyilvánvaló célja, hogy a helyi művészeket és a kulturális szektort védje, hiszen a zene, illetve kompletten a kultúra is tekinthető stratégiai ágazatnak. Egyrészt mivel sokak számára jelent közvetlen vagy közvetett, bevételi forrást és megélhetést, másrészt a szektornak jelentős hatása van az idegenforgalomra és az egész gazdaságra is. Nem véletlen, hogy Magyarországon a kultúra már 2014 óta stratégiai ágazatnak számít.
Solange Drouin, a Quebec-i Zeneipari Társaság (ADISQ) vezetője azt mondta, hogy szeretnék lehetővé tenni a világjárvány idején született és megjelent zenei albumok népszerűsítését, melyek mostanra készen állnak, hogy színpadon is bemutassák a közönség számára. Drouin a miniszter bejelentésére reagálva elmondta, hogy bízik benne, hogy a kezdeményezés példáját a magáncégek is követni fogják, így még nagyobb teret kaphatnának a helyi előadók és alkotók.