Új mutatót villantott Áder János: kútba dobhatjuk a GDP-t?
„Mert a GDP ugyan fontos dolgokat mér, de azt, ami az emberi élet, a jólét és a fenntarthatóság szempontjából releváns, azt nem” – mondta.
Vietnámnak sikerült minimalizálnia a koronavírus okozta gazdasági károkat, így az egyetlen délkelet-ázsiai országgá vált, amelyik növekedhet ebben az évben.
Az ország gazdasága 2,4 százalékkal nőhet ebben az évben az IMF előrejelzése alapján. A Nemzetközi Valutaalap kiemelte, hogy Vietnám kulcsfontosságú lépéseket tett az egészségügyi és gazdasági összeomlás megakadályozására. Vietnámban kevesebb mint ötvenen haltak meg a vírus szövődményeiben.
Az IMF 2021-re erőteljes gazdasági fellendülést jósol. Az előrejelzések szerint az ország gazdasága 6,5 százalékkal bővülhet, ha a belföldi és a külföldi gazdasági aktivitás tovább normalizálódik.
Vietnám egészségügye nem annyira fejlett, mint más gazdagabb országoké, de a szigorú intézkedések miatt sokan dicsérték az délkelet-ázsiai ország vezetését. Hatásos és szigorú kontaktkutatást vezettek be és a teszteléseket is hatékonyan végezték el. Az ország gazdasága lassabb ütemben növekedik ebben az évben az akadozó turizmus miatt, de
Home office generálta kereslet
Michael Kokalara, a Vinacapital vezető közgazdásza elmondta, hogy rengeteg tényező hozzájárult, hogy az országban alacsony szinten maradjon a gazdasági és egészségügyi válság. Ennek a legfőbb eleme az otthoni munkavégzés széleskörű elterjedése volt az egész világon, amelynek következtében sokan vásároltak számítógépeket, irodai bútorokat. Ezeknek a termékeknek túlnyomó részét pedig épp Vietnámban gyártják.
az előző év azonos időszakához képest. A növekedéshez legnagyobb mértékben az elektronikai eszközök exportja járult hozzá, amely 26 százalékkal nőtt.
Az elmúlt évtizedben drasztikusan nőtt az ország feldolgozóipara, miután sok vállalat a kínai bérnövekedés miatt más országokba helyezte át a termelést.
Az USA és Kína közötti kereskedelmi háború miatt sokan kiszervezték Kína területéről a termelést a magas vámok miatt.
Rengeteg multinacionális vállalat, mint például az Apple és a Samsung kezdte meg működését Vietnámban. Az Apple a magas minőségű Airpods gyártását is ki akarja szervezni a délkelet-ázsiai országba. A koronavírus miatt is sok vállalat alapított székhelyet Vietnámban a diverzifikáció miatt – mondta el Kokalari.